Տեղում զոհված հերոսները՝ Արթուր Սահակյան, Հենրիկ Քոչարյան
Ապրիլի 11-ին թշնամու սադրանքի հետևանքով Տեղ բնակավայրում զոհված հերոսներից է Արթուր Ավետիսի Սահակյանը (ծնվ. 1999թ.)։
«Արթուր Սահակյանը Գյումրիից էր, 23 տարեկան նորավարտ սպա: Արթուրը նաև հաջողություններ էր գրանցել սպորտի բնագավառում
Նրան ճանաչողները առանձնահատուկ նշեցին, թե որքան խիզախ, նվիրված ու համեստ երիտասարդ էր։
Գյումրին սգում է իր որդու մահը»,- գրել է ֆեյսբուքյան օգտատեր Արմինե Դովլաթբեկյանը։
Թշնամու սադրանքից զոհվել է հատուկ ջոկատային Հենրիկ Վաչագանի Քոչարյանը (ծնվ. 1997թ.), ով 44-օրյա պատերազմի մասնակից է եղել։
«Հերոսաբար մարտնչել է Ջաբրայիլում, Զանգելանում,Լաչինում...
Նա այն հերոսն է, ով  44-օրյա պատերազմի ժամանակ ընկերոջ դիակը գրկած դուրս էր բերել մարտի դաշտից։
Վայք քաղաքը սգում է իր որդու մահը»,- գրել է Արմինե Դովլաթբեկյանը։
Լրագրող, փաստավավերագրող, դերասան Գագիկ Հարությունյանը գրել է.
«Ներքին և արտաքին թշնամու սադրանքի երեկվա զոհերից մեկը` Հենրիկ Քոչարյանը Վայքի մեր դպրոցի ամենաբարի, ամենահամեստ ու ամենադրական աշակերտներից էր։
Մեր մարզը, քաղաքը, դպրոցը սգում է իր լավագույն երիտասարդներից, քաղաքացիներից, աշակերտներից մեկի մահը։
Ցավում ենք, եղբայր, ցավում ենք, որ մեր մանկության ամենաանշառ կետերից մեկը նույնպես խավարեց։
Լույսերի մեջ մնաս...»։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները  կրակ են բացել Տեղ համայնքի ուղղությամբ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող  ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ: Հայկական կողմը դիմել է պատասխան գործողությունների: Ժամը 17:30-ի սահմաններում նույն ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կիրառել են ականանետային  միջոցներ: ԶՈՒ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են անհրաժեշտ պաշտպանական միջոցներ: Ադրբեջանական հարձակման հետևանքով, հայկական կողմն ունի 4 զոհ և 6 վիրավոր:

Погибшие в Техе герои: Артур Саакян, Генрих Кочарян
Среди погибших в результате азербайджанской провокации 11 апреля в населенном пункте Тех Сюникской области Армении – Артур Аветисович Саакян. Он родился в 1999 году.
«Артур Саакян был из Гюмри, ему было 23 года, только окончивший военный университет офицер. Артур также добился успехов в спортивной сфере.
Знающие его особо отмечают, насколько смелым, преданным и скромным молодым человеком он был.
Гюмри скорбит о смерти своего сына», – написала пользователь соцсети Facebook Армине Довлатбекян.
В результате вражеской провокации накануне погиб и Генрих Вачаганович Кочарян (1997 г.р.), который был участником 44-дневной войны.
«Он герой, вынесший тело друга с поля боя во время 44-дневной войны.
Город Вайк скорбит о смерти своего сына», – написала Армине Довлатбекян.
Журналист, документалист, актер Гагик Арутюнян написал:
«Среди вчерашних жертв провокации внутреннего и внешнего врага – Генрих Кочарян, он был одним из самых добрых, скромных и позитивных учеников нашей школы в Вайке.
Наша область, город, школа скорбят о смерти одного из лучших своих молодых людей,граждан, учащихся».
Напомним, накануне пресс-служба Минобороны Армении передала: «11 апреля в районе 16:00 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по военнослужащим ВС Армении, проводящим инженерные работы в направлении общины Тех. Армянская сторона предприняла ответные действия.
Военнослужащие, погибшие в результате азербайджанской провокации 11 апреля при самоотверженной защите суверенной территории Армении: Саакян Артур Аветисович (1999 г.р.) Арутюнян Мкртич Арменович (1989 г.р.) Кочарян Генрих Вачаганович (1997 г.р.) Саркисян Нарек Гагикович (1994 г.р.)».