Որտե՞ղ ու ովքե՞ր են բռնել ադրբեջանցի զինծառայողին։ Բռնելուց հետո ո՞ր մարմնին են հանձնել։ Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանն այս հարցերն անպատասխան թողեց՝ նշելով, որ տարածած հաղորդագությունից զատ ոչինչ ասել չի կարող։
«Դիմեք իրավապահներին»,-ասաց նա։
ՔԿ խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը Panorama.am-ի հեռախոսազանգերին այս պահին չի պատասխանում։ Ավելի վաղ հայտնել էր, եթե Հայաստանի տարածքում ադրբեջանցի է հայտնաբերվում, ապա դրանով զբաղվում է Ազգային անվտանգության ծառայությունը։
«Ենթադրում եմ, իրենց պետք է փոխանցվի։ Ուրիշ բան, եթե պարզվի, որ նա կապ ունի կոմբինատում տեղի ունեցած սպանության հետ, այդ դեպքում քննչական ենթակայության հարցը կլուծվի»,-ասել էր նա։
Հարցին, արդյո՞ք կոմբինատի տարածքում չեն եղել տեսախցիկներ, Գոռ Աբրահամյանն արձագանքեց՝ չի ուզում հայտնել տվյալներ, որոնք այս պահին նախաքննական գաղտնիք են հանդիսանում։
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից փոխանցեցին, որ այս պահին ադրբեջանցուն ԱԱԾ-ին փոխանցելու վերաբերյալ տեղեկատվություն առկա չէ։
Ոստիկանությունից հայտնեցին՝ ադրբեջանցին գտնվում է ոստիկանությունում։ Որևէ այլ ինֆորմացիա չտրամադրեցին։

Кому передали найденного в армянском Капане азербайджанца?
Где и кто задержал азербайджанского военнослужащего? Куда его передали после задержания?Пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян не ответил на данные вопросы, отметив лишь, что не можешь сказать ничего, помимо указанного в распространенном официальном сообщении.
«Обратитесь в правоохранительные органы», – отметил он.
Пресс-секретарь Следственного комитета РА Гор Абрамян не ответил на телефонные звонки Panorama.am. Ранее он сообщил, если на территории Армении будет найден азербайджанец, то этим занимается Служба национальной безопасности.
«Предполагается, что его передали им. Если выяснится что-то другое, в частности, что он связан с убийством в комбинате (Зангезурском медно-молибденовом комбинате (ЗММК) – Прим. ред.), то в этом случае будет решен вопрос о подведомственности вопроса», – отметил он.
На вопрос, не было ли на территории ЗММК камер видеонаблюдения, Гор Абрамян ответил, не желает предоставлять данные, которые являются следственной тайной на данном этапе.
Из пресс-службы СНБ сообщили, что на данный момент нет информации касательно передачи азербайджанца в СНБ.
Из Полиции же сообщили, что азербайджанец находится у них. Другой информации не предоставили.
Отметим, что среди жителей Капана распространилась версия, согласно которой, именно азербайджанский военнослужащий убил сотрудника ЗММК.