Արսեն Բաբայան. Մի երիտասարդ՝ Արգիշտի Քյարամյան անունով ազգանունով ուղղակի չի բարեհաճում իջնել ու խոսել զոհվածների ծնողների հետ
«Ինձ ամենաշատը զարմացրեց այն, որ զոհված տղաների մայրերը կանգնած թրջվում են անձրևի տակ, իսկ մի երիտասարդ՝ Արգիշտի Քյարամյան անունով ազգանունով ուղղակի չի բարեհաճում իջնել ու այս մարդկանց հետ խոսել։ Իսկ նրանք հարցեր ունեն»,-Քննչական կոմիտեի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Արսեն Բաբայանը, որն այդտեղ է եկել գործընկերոջ՝ Սոս Հակոբյանի հետ աջակցություն հայտնելու բողոքի ակցիա իրականացնող ծնողներին։
Նա նկատեց՝ ծնողները քննչական կոմիտեից ցանկանում են իմանալ, թե ի՞նչ փուլում է նախաքննությունը, այդ գործով կա՞ն ոստիկանության ծառայության աշխատակիցներ, որոնց մեղադրանք է առաջադրվել։
«Մարդիկ ունեն հարցեր, նրանք սովորական քաղաքացիներ չեն, զոհվածների ծնողներ են։ Քյարամյանին այս պահին ես դիտարկում եմ, որպես սովորական հայ մարդ, բա չիջնե՞ս, խոսե՞ս նրանց հետ։ եկել են, փողոց են փակել, մրսում են, մայրեր են, ամոթ չի՞, չիջնե՞ս։ Կարող է խոսես, համոզիչ մի բան ասես, գնան»,-ասաց Բաբայանը։

Арсен Бабаян: Молодой человек по имени Аргишти Кярамян просто не соизволил спуститься и поговорить с родителями погибших военнослужащих
«Больше всего меня удивляет то, что матери погибших военнослужащих стоят и мокнут под дождем, а молодой человек по имении и фамилии Аргишти Кярамян просто не соизволил спуститься и поговорить с этими людьми. А у них накопились вопросы», – заявил в беседе с журналистами у здания Следственного комитета Армении адвокат Арсен Бабаян, который прибыл сюда вместе со своим коллегой Сосом Акопяном для оказания содействия родителям, проводящим акцию протеста.
Он отметил, что родители хотят от следственного комитета узнать, на каком этапе находится предварительное следствие, выдвинуто ли обвинение сотрудникам полиции по этому делу.
«У людей есть вопросы, они не просто рядовые граждане, а родители погибших военнослужащих. Кярамяна рассматриваю в качестве обычного армянина, разве не спуститься и не поговорить с ними? Они пришли сюда, перекрыли улицу, мерзнут, это матери погибших, не стыдно, раз не спускаются? Может, если бы они спустились, сказали бы что-нибудь убедительное, а родители бы ушли», – отметил А. Бабаян.