«Հրապարակ». Երևանի Աջափնյակ թաղամասում մետրոպոլիտենի կայարանի կառուցման խորհրդատվական աշխատանքների համար փոխանցվել է 210 մլն դրամ
09:45 15/04/2023
«Երևանի քաղաքապետարանը ռուսական «Մետրոգիպոտրանս» ընկերությանը փոխանցել է 210 մլն դրամ՝ Երևանի Աջափնյակ թաղամասում մետրոպոլիտենի կայարանի կառուցման նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի կազմման խորհրդատվական աշխատանքների համար։ Պայմանագիրը կողմերի միջև կնքվել է դեռևս 2021-ին՝ Հայկ Մարությանի օրոք։
Ծառայության գին է սահմանվել 1 միլիարդ 848 մլն դրամը, որից փոխանցված 210 մլն դրամը պայմանագրի 2-րդ՝ «նախնական նախագծի» փուլին է վերաբերում։ Դատելով վճարման ժամանակացույցից՝ քաղաքապետարանն ընկերությանը 1-ին փուլում արդեն վճարել է 545 մլն դրամ, իսկ 3-րդ փուլում պիտի վճարի 1 միլիարդ 93 մլն դրամ»։

«Грапарак»: Мэрия Еревана перечислила 210 млн драмов за консультационные услуги по строительству станции метро «Ачапняк»
12:40 15/04/2023
Газета «Грапарак» пишет: «Мэрия Еревана перечислила российской компании ОАО «Метрогипотранс» 210 млн. драмов за консультационные услуги для составления проектно-сметной документации по строительству станции метро в административном районе Ачапняк. Договор между сторонами был заключен еще в 2021 году, в период пребывания Айка Марутяна на посту мэра Еревана.
Стоимость услуг установлена в размере 1 млрд. 848 млн. драмов, из которых перечисленные 210 млн. драмов относятся ко второму этапу «предварительного проекта». Судя по графику выплат, мэрия уже выплатила компании 545 млн. драмов на первом этапе, а на 3 этапе должна заплатить 1 млрд. 93 драмов».