«Ժողովուրդ». Դավիթ Տոնոյանի քրգործով կալանավորված ԳՇ ավիացիոն վարչության նախկին պետի դստերը ազատել են աշխատանքից
«Շուրջ երկու տարի պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի քրեական գործով կալանավորված ԳՇ ավիացիոն վարչության նախկին պետ Ավետիք Մուրադյանի դստերը ազատել են աշխատանքից: Նա աշխատում էր ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ կալանքի տակ գտնվող վարչության նախկին պետի դուստրը ապրիլի 16-ին պետք է կապիտանի կոչում ստանար, սակայն ապրիլի 13-ին լրացել է պայմանագրի ժամկետը, և ԱԻՆ նորանշանակ նախարար Կամո Ցուցուլյանը չի ցանկացել պայմանագիրը շարունակել նրա հետ, ՊՆ պաշտոնյայի դստերը ազատել է պաշտոնից՝ անգամ չտալով կապիտանի կոչում: Սա ևս՝ քաղաքական ռեպրեսիաների շարքից»։

«Жоховурд»: Дочь находящегося под арестом бывшего начальника управления авиации ВС уволена с работы
Газета «Жоховурд» пишет, что дочь бывшего начальника управления авиации ВС Армении Аветика Мурадяна, находящегося около двух лет под арестом по уголовному делу в отношении бывшего министра обороны Давида Торосяна, освобождена от работы в Спасательной службе. Она работала в министерстве по чрезвычайным ситуациям.
«По нашим сведениям, дочь находящегося под арестом Мурадяна 16 апреля должна была получить звание капитана, однако 13 апреля истек срок действия ее контракта, а новый директор Спасательной службы, замминистра МВД Армении Камо Цуцулян не захотел продлевать с ней рабочий договор, дочь бывшего должностного лица Минобороны была уволена с работы, даже не получив звание капитана. Это пример политических репрессий», - пишет газета.