Ադրբեջանը կրակել է գյուղաշխատանքներ իրականացնող մի խումբ քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆ
Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի Շոշի բաժանմունքի ավագ տեղամասային տեսուչը զեկուցագիր է ներկայացրել այն մասին, որ ապրիլի 18-ին ժամը 12:00-ի սահմաններում, Ասկերանի շրջանի օկուպացված Ակնաղբյուր գյուղի վարչական տարածքում` հայկական վերահսկողության տակ գտնվող ցանքատարածքներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր զինատեսակներով  կրակ են բացել մի խումբ քաղաքացիների ուղղությամբ։
Գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցվել են։ Հաղորդագրությունը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»։

МВД Арцаха: Азербайджан открыл огонь по группе мирных граждан, проводивших сельхозработы
МВД Республики Арцах сообщает, что с азербайджанских боевых позиций открыли огонь в направлении гражданских лиц.
«Старший участковый инспектор Шошского отделения Аскеранского райотдела полиции доложил, что 18-го апреля, около 12:00 на административной территории оккупированного села Акнахбюр Аскеранского района с азербайджанских позиций был открыт огонь из стрелкового оружия различного калибра по группе граждан, проводящих сельскохозяйственные работы на посевных площадях, находящихся под армянским контролем.
Сельскохозяйственные работы прекращены. Сообщение передано российскому миротворческому контингенту».