Բրյուսելում Փաշինյանը համաձայնվելու է Ադրբեջանի հակահայկական պնդումներին. Արմինե Ադիբեկյան
«Մոտ օրերս Փաշինյան-Ալիև հանդիպում է տեղի ունենալու, վստահաբար Փաշինյանը համաձայնվելու է Ադրբեջանի կողմից հակահայկական պնդումներին, որոնք պարունակում են նաև Ադրբեջանին Տավուշից 8 գյուղ հանձնելը»,- Հակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ադրբեջանագետ Արմինե Ադիբեկյանը։
Ըստ Ադիբեկյանի, նա նաև օկուպացրած տարածքներն է ճանաչելու  Ադրբեջանի կազմում, ինչպես նաև Արցախը, մնացած բոլոր հակահայկական, Հայաստանի  անվտանգությանը սպառնող կետերը։
«Հետևաբար, վախենալով գեներալ Խաչատուրովի հեղինակությունից, նա այս մարդուն  պահելու է  փակի տակ այնքան, մինչև այդ ստոր փաստաթղթի վերջին կետը չդնի»,- ասաց Ադիբեկյանը։
Արմինե Ադիբեկյանը  դատարանի դիմաց էր՝ իր աջակցությունը հայտնելու անազատության մեջ պահվող գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովին։ Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոն դատարանում մեկնարկել են գեներալ Խաչատուրովի գործով նախնական դատական լսումները:

В Брюсселе Пашинян согласится с антиармянскими претензиями Азербайджана – Армине Адибекян
«Источники анонсировали предстоящую в ближайшие дни встречу Никола Пашиняна, Ильхама Алиева и Шарля Мишеля в Брюсселе. Пашинян, наверняка, согласится с антиармянскими претензиями Азербайджана, включающими также сдачу Баку 8 сел Тавуша», – заявила в беседе с журналистами перед зданием Антикоррупционного суда социолог, азербайджановед Армине Адибекян.
По словам Адибекян, он также признает оккупированные территории частью Азербайджана, равно как и Арцах, все остальные антиармянские, угрожающие безопасности Армении пункты.
«Поэтому, опасаясь репутации генерала Хачатурова, он будет держать этого человека за решеткой столько времени, пока сам не поставит последнюю точку в этом подлом документе», – сказала она.
Адибекян сегодня также находилась перед зданием Антикоррупционного суда РА, чтобы выразить свою поддержку находящемуся под арестом бывшему командиру третьего армейского корпуса ВС РА, генерал-майору Григорию Хачатурову.