Սաղաթելյան. Եթե Փաշինյանի գլխին մի բանով չես խփում, ինքը դա դիտարկում է կառուցողականություն
«Մենք Հայաստանի ներքաղաքական կյանքում՝ ընդդիմադիր դաշտում, հակառակորդներ, մրցակիցներ չունենք»,- «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
Դիտարկմանը, որ Նիկոլ Փաշինյանն արդեն խոսում է ընդդիմության հետ ավելի կառուցողական քննարկումների մասին, Ի. Սաղաթելյանն ասաց. «Տեսեք,  եթե իր գլխին մի բանով չես խփում, ինքը դա դիտարկում է կառուցողականություն։ Մեծ առաջընթաց կա, բայց ես չեմ ուզում, որ մեր ընդդիմադիր դաշտի քաղաքական ուժերը, մեր աջակիցները Նիկոլի,  ներողություն բառիս համար,  կուտն ուտեն։ Ի՞նչ է նշանակում կառուցողական։
Հստակ, մեկ անգամ ևս այս կարևոր ու սրբազան վայրից ասում եմ՝  Նիկոլի հետ կառուցողական, համագործակցություն, բացառվում է։

The Armenian Revolutionary Federation (ARF) Armenia chair and an opposition Hayastan bloc MP, Ishkhan Saghatelyan, has rejected Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's claims about “constructive discussions” with the opposition.
"Look, if you don't hit him over the head, he considers it constructive. There is a lot of progress, but I do not want the opposition political forces and our supporters to fall for Nikol’s tricks. What does constructive mean?” he told reporters in Yerevan’s Yerablur Military Pantheon on Victory Day marked on May 9.
“I am announcing once again from this holy place that constructive cooperation with Nikol is ruled out. There is a clear watershed: you stand either with Armenia or with him,” the MP added.