Սաղաթելյան. Եթե Փաշինյանի գլխին մի բանով չես խփում, ինքը դա դիտարկում է կառուցողականություն
«Մենք Հայաստանի ներքաղաքական կյանքում՝ ընդդիմադիր դաշտում, հակառակորդներ, մրցակիցներ չունենք»,- «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
Դիտարկմանը, որ Նիկոլ Փաշինյանն արդեն խոսում է ընդդիմության հետ ավելի կառուցողական քննարկումների մասին, Ի. Սաղաթելյանն ասաց. «Տեսեք, եթե իր գլխին մի բանով չես խփում, ինքը դա դիտարկում է կառուցողականություն։ Մեծ առաջընթաց կա, բայց ես չեմ ուզում, որ մեր ընդդիմադիր դաշտի քաղաքական ուժերը, մեր աջակիցները Նիկոլի, ներողություն բառիս համար, կուտն ուտեն։ Ի՞նչ է նշանակում կառուցողական։
Հստակ, մեկ անգամ ևս այս կարևոր ու սրբազան վայրից ասում եմ՝ Նիկոլի հետ կառուցողական, համագործակցություն, բացառվում է։

Если не бьешь Пашиняна чем-нибудь по голове, он считает это конструктивностью – Ишхан Сагателян
«Во внутриполитической жизни Армении, на оппозиционном поле, для нас нет противников, конкурентов», – заявил в беседе с журналистами в воинском пантеоне «Ераблур» в Ереване представитель Верховного органа АРФД, депутат НС от фракции «Армения» Ишхан Сагателян.
На замечание, что Никол Пашинян уже говорит о более конструктивных дискуссиях с оппозицией, И. Сагателян ответил: «Смотрите, если не бьешь его чем-нибудь по голове, он считает это конструктивностью. Есть большой прогресс, но я не хочу, чтобы оппозиционные политические силы, наши сторонники, простите за выражение, „клюнули” на слова Никола. Что значит конструктивно?
Еще раз с этого важного и священного места четко говорю: конструктивное сотрудничество с Николом исключено.