Կայացել է Էրմիտաժի և Էրեբունու թանգարանի միջև պայմանագրի կնքման արարողությունը
Էրեբունի թանգարանում կայացել է Սանկտ Պետերբուրգի պետական Էրմիտաժի և Էրեբունու պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի միջև առցանց ձևաչափով պայմանագրի կնքման արարողությունը։
Այն ստորագրվել է պետական Էրմիտաժի տնօրեն Միխաիլ Պիոտրովսկու և Էրեբունի պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի տնօրեն Միքայել Բադալյանի կողմից։ Պայմանագրով նախատեսված է Էրեբունի թանգարանում ստեղծել Էրմիտաժի անկյուն, ինչպես նաև առավել զարգացնել երկու հաստատությունների միջև փոխադարձ համագործակցությունը։
«Էրեբունի» ՊՀԱԹ-ի տնօրեն Միքայել Բադալյանը Tert.am-ին հայտնել է՝ այսօր հայոց պատմության համար կարևոր օր է և պատմական օր է մեր թանգարանի համար:

«Эребуни» и «Эрмитаж» заключили соглашение о сотрудничестве
В музее Эребуни состоялась церемония заключения договора в онлайн-формате между Историко-Археологическим музеем-заповедником Эребуни и Государственным Эрмитажем (Санкт-Петербург).
Договор подписан директором Эрмитажа Михаилом Пиотровским и директором музея-заповедника Эребуни Микаелем Бадаляном. По договору предусмотрено создание в музее Эребуни уголка Эрмитажа, а также развитие взаимного сотрудничества между двумя учреждениями.
Директор музея-заповедника «Эребуни» Микаел Бадалян в беседе с Tert.am сообщил, что сегодня важный день для армянской истории и исторический день для нашего музея.