«Հրապարակ». Ինչու է կառավարությունը քաղաքացիներից ծածուկ պահում իր որոշումները
«Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը ժողովրդավարության և թափանցիկության ռեկորդներ է սահմանում. կառավարության երեկվա նիստում ընդգրկված 48 հարցից և ոչ մեկը զեկուցման ենթակա չէր, ընդ որում՝ երկուսը գաղտնի էին: Դրանցից մեկը վարչապետի աշխատակազմին էր վերաբերում, մյուսը՝ Ազգային անվտանգության ծառայությանը։
Թերևս հասկանալի է, թե ինչու է կառավարությունը քաղաքացիներից ծածուկ պահում իր որոշումները, մինչ երկիրը լրջագույն անվտանգային մարտահրավերների առջև է կանգնած, դիցուք՝ այսօրվա նիստի հաստատմանն է ներկայացվել «վարչապետի հովանու ներքո ուժային կառույցների միջև անցկացվող ռազմամարզական խաղերի կանոնակարգը»։
Փաշինյանի որոշմամբ՝ ՊՆ, ԱԱԾ, Ոստիկանության, Փրկարար ծառայության, ինչպես նաև ՊՊԾ, ՊԵԿ, Քննչական կոմիտեի և Գլխավոր դատախազության թիմերն ըստ մարզաձևերի պետք է մրցեն իրար հետ, իսկ ուժային կառույցների միջև անցկացվող ռազմամարզական խաղերի ծախսերն իրականացվելու են ՀՀ պետական բյուջեի հաշվին»։

«Грапарак»: Почему правительство скрывает свои решения от граждан?
Власть Никола Пашиняна устанавливает рекорды в сфере демократии прозрачности: на вчерашнем заседании правительства из 48 вопросов ни один не подлежал докладу, причем, два вопроса были секретными, пишет газета «Грапарак»
«Один из них касался аппарата премьер-министра, другой Службы национальной безопасности. Пожалуй, понятно, почему правительство скрывает от граждан свои решения: пока страна стоит перед серьёзнейшими угрозами безопасности, на утверждение правительства представляется «регламент стратегических игр, проводимых между силовыми структурами под эгидой премьер-министра».
Решением Пашиняна, команды Минобороны, СНБ, полиции, Спасательной службы, а также Комитета государственных доходов, Службы государственной охраны, Следственного комитета и Генпрокуратуры должны соревноваться друг с другом в различных видах спорта, а расходы на проводимые стратегические игры между структурами будут производиться из государственного бюджета», - пишет газета.