Փաստաբանը՝ լրագրողի դեմ Ավինյանի հայցի մասին.  էշին նստելը մի այիբ ա, էշից իջնելը՝ երկու
«Տիգրան Ավինյանի կողմից ներկայացված հայցն ընդդեմ Դավիթ Սարգսյանի և 168 ժամի, ինձ հիշեցրեց մեկ այլ գործի մասին` երբեմնի «սպիտակ» քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդդեմ Սոնա Աղեկյանի գործը (կրկին պատվին և արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցման և հերքման պարտավորեցնելու պահանջներով):
Այդ գործով նույնպես հայցի ապահովման միջոց էր կիրառվել և արգելադրվել էին Սոնա Աղեկյանի գույքն ու դրամական միջոցները:
Այդ գործով, որն ընդհանուր 3,5 տարի տևեց, մենք պարտվեցինք երկու ատյաններում, սակայն ի վերջո հաղթեցինք` վճռաբեկ դատարանում, որն այդ գործով նախադեպային որոշում ընդունեց: Իմ գնահատմամբ այդ պրոցեսը միայն վնասեց հայցվորին, որը եթե ժամանակը հետ տալու հնարավորություն ունենար` մեծ հավանականությամբ այդ հայցը չէր ներկայացնի:

Адвокат – об иске Авиняна против журналиста: Сесть на осла – позор, слезть с него – позор вдвойне
«Представленный Тиграном Авиняном судебный иск против Давида Саркисяна и сайта 168.am, напомнил мне о другом деле: о деле некогда “светлого” мэра Айка Марутяна и Соны Агекян (опять же с исками о возмещении вреда, причиненного чести и достоинству, и обязательном опровержении).
По этому делу была применена обеспечительная мера и наложен арест на имущество и денежные средства Соны Агекян.
По этому делу, которое в целом длилось на протяжении 3.5 лет, мы проиграли в двух инстанциях, однако в конце – выиграли в Кассационном суде, который вынес беспрецедентное решение по этому делу. По моей оценке, этот процесс только навредил истцу, у которого, если бы была возможность повернуть время вспять, то не подал бы этот иск, по всей вероятности.