«Վերակենդանացած» տղամարդն ինտենսիվ խնամքի բաժանմունքում է. մանրամասներ
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնը մանրամասներ է հայտնել մայիսի 12-ին Երևանում տեղի ունեցած արտասովոր դեպքի մասին։
«Առեղծվածային դեպք Երևանում. Դատաբժիշկն արձանագրել է տղամարդու մահը, դին տեղափոխվել է դիահերձարան, իսկ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ բժիշկներն էլ վերակենդանացրել են նրան» վերտառությամբ հոդվածի` հայտնում ենք, որ մայիսի 12 -ին, ժամը15:40-ի սահմաններում, Երևանի խնամքի կենտրոններից մեկից շտապ օգնությունը «կլինիկական մահ» նախնական ախտորոշմամբ, անմիջապես «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի շտապ և անհետաձգելի բուժօգնության ընդունարան է բերել մի քաղաքացու։
Մեր կլինիկայում կատարվել են սիրտ-թոքային վերակենդանացման միջոցառումներն` ընդլայնված ծավալով, գրագետ աշխատանքի արդյունքում հաջողվել է վերականգնել բուժառուի կարևոր կենսական ցուցանիշները։ Նա հոսպիտալացվել է ինտենսիվ խնամքի բաժանմունքում», ասվում է ԲԿ-ի տարածած հաղորդագրությունում։

В Ереване врачам удалось реанимировать пациента с диагнозом «клиническая смерть»
Медцентр «Сурб Григор Лусаворич» представил подробности в связи с необычным случаем, который произошел 12 мая в Ереване.
Согласно информации, 12 мая около 15:40 по местному времени скорая помощь срочно доставила в приемную скорой и неотложной помощи медцентра «Св. Григор Лусаворич» гражданина с предварительным диагнозом «клиническая смерть».
«В нашей клинике была проведена сердечно-легочная реанимация – в расширенном объеме, в результате грамотной работы удалось восстановить важные жизненные показатели пациента. Он был госпитализирован в отделение интенсивной терапии», – говорится в сообщении