Ահազանգ. FlyOne-ի պատճառով տասնյակ մարդիկ կորցրեցին Ստամբուլից այլ ուղղություններով տոմսերը, հյուրանոցի վճարները
11:40 13/05/2023
«Ազատություն» ՌԿ լրագրող Կառլեն Ասլանյանն ահազանգում է FlyOne ընկերության հերթական չեղարկված թռիչքի ու ընկերության վատ վերաբերմունքի մասիին.
««Հրանտ Դինք» հիմնադրամի հրավերով այսօր մի խումբ լրագրողներով պետք է մեկնեինք Ստամբուլ՝ լուսաբանելու ընտրությունները: Սակայն FLY ONE ARMENIA ընկերությունը վերջին պահին՝ օդանավի դռան մոտ տեղեկացրեց, որ տեխնիկական խնդիր կա, թռիչքը մոտ մեկ ժամով հետաձգվում է: Մեկ ժամը դարձավ 2, 3, 4, այս ընթացքում ընկերությունը որևէ պարզաբանում չտվեց՝ թռիչքը ի վերջո տեղի ունենալու՞ է: Ում նյարդերը չդիմացավ, թողեց, գնաց, սպասողներին միայն լրագրողների բարձրացրած աղմուկից հետո «Սիլ» ջուր տվեցին: Լուսաբացին, ի վերջո, հայտարարվեց, որ թռիչքը իբր կկայանա նախատեսվածից 24 ժամ անց: Տասնյակ մարդիկ կորցրեցին Ստամբուլից այլ ուղղություններով տոմսերը, հյուրանոցի վճարները. ընկերությունը միայն  չեղարկած/հետաձգած տոմսի գումարն է վերադարձնելու մեկ ամվսա ընթացքում: Ներողության, ափսոսանքի ոչ մի խոսք, օդանավակայանում հուսահատ մնացած վերջին ուղևորներին մեր պահանջից հետո առաջարկեցին տուն տանել կամ Էջմիածնում հյուրանոց: Որպես «Քո ազգային ավիափոխադրողը» ներկայացող ընկերությունը գործարկման մեկնարկից, իսկ վերջին շրջանում գրեթե ամենօրյա ռեժիմով նման պատմությունների մեջ է: Այսքան բողոքների, ահազանգերի հետքերով պետական որևէ մարմին վարույթ հարուցե՞լ է, թե՞ այս ընկերությունը արտոնյալ կարգավիճակ ունի»։

Из-за авиакомпании FlyOne десятки людей потеряли билеты из Стамбула в другие направления
Журналист радиостанции «Азатутюн» («Свобода») Карлен Асланян сообщил об очередной отмене рейса авиакомпании FlyOne и плохом отношении к пассажирам.
«По приглашению фонда “Гранта Динка” сегодня вместе с группой журналистов мы должны были отправиться в Стамбул для освещения выборов. Однако компания FLY ONE ARMENIA в последний момент – у входа в самолет – сообщила, что возникла техническая проблема и рейс будет задержан на 1,5 часа. Но спустя 1, 2, 3, 4 часа компания не представила каких-либо разъяснений относительно того, состоится ли вообще рейс.
У кого сдали нервы – те ушли, и только после поднятой журналистами шумихи принесли воду “Сил”. На рассвете, наконец, сообщили, что вылет состоится якобы спустя 24 часа после намеченного времени. Десятки людей потеряли билеты из Стамбула в другие направления, плату за гостиницу: компания вернет только деньги за отмененные/отложенные рейсы в течение месяца.
И никаких извинений, ни слов сожаления, после нашей просьбы последним отчаявшимся пассажирам в аэропорту предложили отвезти домой или в гостиницу в Эчмиадзине.
Компания, которая позиционирует себя как “Твой национальный авиаперевозчик”, попадала в такие истории с момента своего основания, а в последнее время чуть ли не ежедневно. После стольких сообщений, жалоб какой-либо государственный орган возбудил производство? Или у этой авиакомпании привилегированный статус?»