Մայիսի 20-ին՝ ժամը 19:30-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կներկայացնի «Սիմֆոնիկ Հոլիվուդ» համերգային ծրագիրը։
Համերգի ընթացքում կհնչեն հոլիվուդյան հայտնի ու սիրված կինոֆիլմերի մեղեդիների սիմֆոնիկ կատարումները։ Ծրագրում ներառված են Ջոն Ուիլյամսի երաժշտությունը «Աստղային պատերազմներ» կինոֆիլմից, Մոնտի Նորմանի երաժշտությունը «Մեռնել ուրիշ անգամ», Էնիո Մորիկոնեի մեղեդին «Մալենա», Հանս Ցիմմերի երաժշտությունը «Կարիբյան ծովի ծովահենները», Նինո Ռոտայի հեղինակած ստեղծագործությունը «Ռոմեո և Ջուլիետ» ֆիլմերից և բազմաթիվ այլ հայտնի կինոմեղեդիներ։

В Ереване будет представлена концертная программа «Симфонический Голливуд»
20 мая в 19:30 в концертном зале «Арам Хачатурян» в Ереване Государственный симфонический оркестр Армении представит концертную программу «Симфонический Голливуд».
На концерте прозвучит музыка из таких известных и любимых голливудских кинофильмов, как «Звездные войны», «Умри, но не сейчас», «Малена», «Пираты Карибского моря», «Ромео и Джульетта», «Легенда о пианисте», «Матрица», «Гарри Поттер и философский камень», «Завтрак у Тиффани», «Форрест Гамп», «Гладиатор», «Миссия невыполнима», «Запах женщины», «Крестный отец», «Человек-паук», «Игра престолов» и «Рокки».