Սուրեն Սահակյան. Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում ինքնիրավչությամբ է զբաղված
ՔՈ նախկին անդամ, տնտեսագետ Սուրեն Սահակյանը, վկայակոչելով Լեռնային Ղարավաղի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակի մասին ՀՀ գերագույն խորհրդի մասին որոշումը,  գրում է.
««Հայաստանը չի կարող ստորագրել միջազգային և ներպետական ցանկացած փաստաթուղթ, որտեղ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը նշված կլինի Ադրբեջանի կազմում»։
Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում ինքնիրավչությամբ ա զբաղված։ Նրա հետ բանակցողները գիտե՞ն դրա մասին։ Կամ էլ պետք ա ԱԺ-ն նույնպես մասնակից դարձնի Ալիև-Միշել-Փաշինյան վակխանալիային։ Սա մի փուլ ա, երբ պետք ա ապագայում բանտ գնալու բոլոր հավակնորդները ինքնաբացահայտվեն»։

Сурен Саакян: Никол Пашинян был занят самодовольством в Брюсселе
Бывший член партии «Решение гражданина», экономист Сурен Саакян, ссылаясь на решение Верховного совета РА о сложившейся в Нагорном Карабахе ситуации, пишет:
«"Армения не может подписать ни один межгосударственный и внутригосударственный документ, в котором Нагорно-Карабахская Республика будет включена в состав Азербайджана".
Никол Пашинян в Брюсселе был занят самодовольством. Знают ли ведущие с ним переговоры об этом? Либо парламент Армении тоже должен стать участником вакханалии Алиев-Мишель-Пашинян. Это тот этап, когда все те, кто в будущем претендует сесть в тюрьму, должны проявить себя».