Սուրեն Սահակյան. Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում ինքնիրավչությամբ է զբաղված
ՔՈ նախկին անդամ, տնտեսագետ Սուրեն Սահակյանը, վկայակոչելով Լեռնային Ղարավաղի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակի մասին ՀՀ գերագույն խորհրդի մասին որոշումը,  գրում է.
««Հայաստանը չի կարող ստորագրել միջազգային և ներպետական ցանկացած փաստաթուղթ, որտեղ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը նշված կլինի Ադրբեջանի կազմում»։
Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում ինքնիրավչությամբ ա զբաղված։ Նրա հետ բանակցողները գիտե՞ն դրա մասին։ Կամ էլ պետք ա ԱԺ-ն նույնպես մասնակից դարձնի Ալիև-Միշել-Փաշինյան վակխանալիային։ Սա մի փուլ ա, երբ պետք ա ապագայում բանտ գնալու բոլոր հավակնորդները ինքնաբացահայտվեն»։

The Armenian authorities are not authorized to sign any document which would recognize Artsakh as a part of Azerbaijan, economist Suren Sahakyan said on Monday.
“Armenia can't sign any document which would make the Nagorno-Karabakh Republic a part of Azerbaijan,” he wrote on Facebook, citing a 1992 decision of the Armenian Supreme Council.
Sahakyan, a former member of the Citizen's Decision's party, accused Pashinyan of "arrogation". "At thus stage, all those who claim to go to jail in the future have to reveal themselves," he said.