Արցախում նոր կտրոնների տրամադրման գործընթացը դեռևս չի մեկնարկել կապված տեխնիկական խնդիրների հետ
Արցախի Հանրապետության պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեն հայտնում է, որ քաղաքացիների մի մասն արդեն սպառել է սննդի կտրոնները, և նոր կտրոնների տրամադրման գործընթացը դեռևս չի մեկնարկել կապված տեխնիկական մի շարք խնդիրների հետ։
«Լայն սպառում ունեցող մի շարք ապրանքների, մասնավորապես՝ ձեթի և շաքարավազի կտրոններ ստանալու համար այս անցումային շրջանում քաղաքացիները կարող են դիմել ԱՀ պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտե՝ Ազատամարտիկների 39 հասցեով (ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարության դիմաց):
Ինչ վերաբերում է ժամկետանց կտրոնների կիրառմանը, ապա քաղաքացիները կարող են դեռևս իրացնել իրենց կտրոնները՝ անկախ դրանց գործունեության ժամկետից, քանի դեռ նոր կտրոններ չեն բաժանվել»,- տեղեկացնում են պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեից։

В Арцахе пока не начался процесс предоставления новых продуктовых талонов
Комитет по управлению государственными инспекциями Республики Арцах сообщает, что часть граждан уже израсходовали свои продуктовые талоны, а процесс выдачи новых талонов еще не начался из-за ряда технических проблем.
«Для получения талонов на ряд широко потребляемых продуктов, в частности подсолнечное масло и сахар, в этот переходный период граждане могут обращаться в Комитет по управлению государственными инспекциями Республики Арцах по адресу: ул. Азатамартики, 39 (напротив Министерства социального развития и миграции Республики Арцах).
Что касается использования талонов с истекшим сроком действия, граждане всё ещё могут использовать свои талоны независимо от даты истечения срока их действия до тех пор, пока не будут выданы новые талоны», – говорится в сообщении Комитета.