«Փյունիկի» և «Նոայի» մարզիչների վեճից հետո հարուցվել է կարգապահական վարույթ
Fastex Հայաստանի Գավաթի՝ մայիսի 13-ին կայացած «Շիրակ»-«Ուրարտու» և Fastex Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի՝ մայիսի 15-ին կայացած «Նոա»-«Փյունիկ» խաղերի ընթացքում տեղի ունեցած կարգապահական խախտումների վերաբերյալ ՀՖՖ կարգապահական և էթիկայի կոմիտեի կողմից հարուցվել են կարգապահական վարույթներ։
ՀՖՖ հաղորդմամբ, նշված վարույթների շրջանակներում կարգապահական խախտումների վերաբերյալ ծանուցումներ են ներկայացվել համապատասխան ակումբներին՝ տրամադրելով դիրքորոշում ներկայացնելու ժամանակ։
Կոմիտեի` վարույթների արդյունքներն ամփոփելուց հետո որոշումները կհրապարակվեն ՀՖՖ պաշտոնական կայքում։
Հիշեցնենք, որ Ֆուտբոլի Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի առաջնության 32-րդ տուրի «Նոա» - «Փյունիկ» հանդիպման 35-րդ րոպեին թիմերի մարզիչներ Ռոբերտ Արզումանյանն ու Եղիշե Մելիքյանը վիճել էին: Նրանք հարվածել իրար։ Երկու մարզիչներն էլ հեռացվել էին։

После драки тренеров «Ноа» и «Пюника» инициировано дисциплинарное производство
Комитетом по дисциплине и этике ФФА было инициировано дисциплинарное производство в связи с дисциплинарными нарушениями, имевшими место во время игры Fastex Кубка Армении «Ширак» - «Урарту», состоявшейся 13 мая​​, и матча Fastex Премьере-лиги Армении «Ноа» - «Пюник», прошедшего 15 мая.
В рамках указанного производства в соответствующие клубы были направлены уведомления о дисциплинарных нарушениях с предоставлением времени для представления позиции.
После подведения итогов работы комитета решения будут опубликованы на официальном сайте ФФА.
Напомним, во время матча 32-го тура чемпионата Армении «Ноа» - «Пюник» тренеры команд Роберт Арзуманян и Егише Меликян повздорили и ударили друг друга.