Արցախում պիտի ժողովուրդն ինքնաբուխ ոտքի կանգնի, ուրիշ ելք չկա. Հարցում
Անցած տարվա դեկտեմբերից շրջափակված Արցախում կրկին ակտիվացել են պետնախարարի փոփոխության շուրջ խոսակցությունները։
Հարկավո՞ր է իշխանափոխություն Արցախում այս իրավիճակում, ի՞նչ կտա այն։ Panorama.am-ն այս թեմայով փոքրիկ հարցում է անցկացրել Երևանի փողոցներում։ Կարծիքները խիստ տարբեր են, մի մասը կարծում է՝ պետք է, մյուս մասը՝ ոչ, շատերն էլ որևէ բան ասել չեն կարող, ինչպես ասում են, քաղաքականությամբ չեն զբաղվում։
Ի՞նչ կտա իշխանափոխությունը շրջափակված Արցախին հարցին ի պատասխան, մի քաղաքացի նշում է. «Ինձ թվում է՝ այս պարագայում ոչ մի բան չի օգնի, վիճակն էնպիսին է, որ պիտի ըմբռնումով մոտենալ ու հասկանալ՝ ու՞ր ենք գնում»։
Մի քաղաքացի էլ համոզված է, որ ներսից պետք է «պայթյուն լինի», և ժողովուրդն ինքնաբուխ ոտքի կանգնի, քանի որ,ըստ նրա, ուրիշ ելք չկա և այսպես շարունակել էլ չի կարելի։

Talks about the state minister’s replacement in Artsakh, which has been blockaded by Azerbaijan since December last year, have renewed.
Is a change of power in Artsakh necessary in the current situation? What would it give to Artsakh?
Panorama.am conducted a poll on the matter in Yerevan on Wednesday. Opinions vary widely. Some respondents think that a change of government in Artsakh is necessary, while others hold the opposite view. Many of them found it difficult to give an answer, saying they "are not interested in politics".
Asked what a change of power would do to blockaded Artsakh, one of the respondents said: "It seems to me that nothing will help in the current situation, it is necessary to understand where we are heading to.”
Another man insists that the Artsakh people should stand up spontaneously. “There is no other option, it cannot go on like this,” the respondent said.