Արցախում պիտի ժողովուրդն ինքնաբուխ ոտքի կանգնի, ուրիշ ելք չկա. Հարցում
Անցած տարվա դեկտեմբերից շրջափակված Արցախում կրկին ակտիվացել են պետնախարարի փոփոխության շուրջ խոսակցությունները։
Հարկավո՞ր է իշխանափոխություն Արցախում այս իրավիճակում, ի՞նչ կտա այն։ Panorama.am-ն այս թեմայով փոքրիկ հարցում է անցկացրել Երևանի փողոցներում։ Կարծիքները խիստ տարբեր են, մի մասը կարծում է՝ պետք է, մյուս մասը՝ ոչ, շատերն էլ որևէ բան ասել չեն կարող, ինչպես ասում են, քաղաքականությամբ չեն զբաղվում։
Ի՞նչ կտա իշխանափոխությունը շրջափակված Արցախին հարցին ի պատասխան, մի քաղաքացի նշում է. «Ինձ թվում է՝ այս պարագայում ոչ մի բան չի օգնի, վիճակն էնպիսին է, որ պիտի ըմբռնումով մոտենալ ու հասկանալ՝ ու՞ր ենք գնում»։
Մի քաղաքացի էլ համոզված է, որ ներսից պետք է «պայթյուն լինի», և ժողովուրդն ինքնաբուխ ոտքի կանգնի, քանի որ,ըստ նրա, ուրիշ ելք չկա և այսպես շարունակել էլ չի կարելի։

В Арцахе народ должен стихийно подняться, другого выхода нет. Опрос
В находящейся с декабря прошлого года в незаконной блокаде со стороны Азербайджана Республике Арцах (НКР) вновь активизировались разговоры касательно смены государственного министра.
Нужна ли смена власти в Арцахе в сложившейся ситуации? Что это даст?
Корреспондент Panorama.am провела небольшой опрос на эту тему на улицах Еревана. Мнения сильно расходятся. Часть респондентов полагает, что смена власти в Арцахе нужна, другая придерживается противоположного мнения. Многие же из опрошенных затруднились ответить, отметив, что «политикой не занимаются».
В ответ на вопрос, что даст смена власти блокадному Арцаху, один из собеседников Panorama.am указал: «Мне кажется, в этом случае ничего не поможет, ситуация требует подходить с пониманием, нужно понять, куда мы движемся».
Другой убежден, что народ должен стихийно подняться, поскольку, по его словам, другого выхода нет, так больше продолжаться не может.