Ինչո՞ւ է ուշանում Աշոտ Փաշինյանի ու տիկին Գայանեի առերեսումը. Պարզաբանում են ՔԿ-ից
Այսօր վաղ առավոտյան փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը հայտնեց՝ այսօր նախատեսված է Աշոտ Փաշինյանի ու զոհված զինծառայող Ժորա Մարտիրոսյանի մոր՝ Գայանե Հակոբյանի առերեսումը։ Մինչ այս պահը՝ ժամը 16։05 դրությամբ առերեսում չի իրականացվել։
Ինչպես հայտնեց ՁՊՎ-ում գտնվող տիկին Գայանեին այցելած ընդդիմադիր պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը՝ զոհվածի մայրն անհամաբեր սպասում է առերեսմանը։ Նա նաև հացադուլ է հայտարարել։
Ե՞րբ տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի որդու և զոհված զինծառայողի մոր առերեսումը։ Panorama.am-ը փորձեց հստակեցնել քննչական կոմիտեից։
«Քննչական գործողությունների վերաբերյալ հարցերին չենք պատասխանում։ Քննչական գործողություն է, որը բխում է քննչական տակտիկայից, հետևաբար դրա վերաբերյալ տեղեկատվություն չի հրապարակվում»,-Panorama.am-ին ասաց ՔԿ մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, երբ վարույթ իրականացնող մարմինը որոշի այդ գործողությունն իրականացնել, ապա Գայանե Հակոբյանի ներկայացուցիչներին տեղյակ կպահվի, որպեսզի նրանք մասնակցեն։
Առերեսման ժամի հետաձգում տեղի ունեցե՞լ է, հարցրեցինք Գ. Աբրահամյանին. «Չեմ կարող ասել։ Նորից եմ ասում, քննչական գործողությունների տեղի, ժամի, որոշման մասին հարցերին չենք պատասխանում»։

Почему очная ставка между Ашотом Пашиняном и Гаяне Саакян до сих пор не состоялась? Ответили из СК
Сегодня рано утром адвокат Рубен Меликян сообщил, что сегодня запланирована очная ставка между Ашотом Пашиняном и матерью погибшего военнослужащего Жоры Мартиросяна – Гаяне Акопян. До сих пор, по положению на 16:05, очная ставка не состоялась.
Как сообщает оппозиционный депутат Национального Собрания Армении Агнесса Хамоян, которая посетила Гаяне Саакян, мать погибшего военнослужащего с нетерпением ждет очную ставку. Она объявила о голодовке.
Когда состоится очная ставка? Корреспондент Panorama.am обратился с данным вопросом в Следственным комитет.
«Не отвечаем на вопросы относительно следственных действий. Это следственные действия, которые вытекают из следственной тактики, поэтому информация о ней не публикуется», – ответил в беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь СК Гор Абрамян.
По его словам, когда осуществляющий производство орган решит провести это следственное действие, тогда представителям Гаяне Акопян сообщат об этом, чтобы они приняли участие.
На вопрос, было ли перенесено время очной ставки, Г. Абрамян ответил: «Не могу сказать. Повторюсь, мы не отвечаем на вопросы относительно места, времени, решении о следственных действиях».