Ստեփանակերտում հայտարարվեց «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժման մեկնարկի մասին
Այսօր Ստեփանակերտում հայտարարվեց  «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժման մեկնարկի մասին։
«Մենք ենք մեր սարերը» տարածքային գործակալության համահիմնադիր, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարեց, առաջին քայլը որ կարողացել են անել՝ իրար աչքերի մեջ նայելով խոսել են անցյալի մասին, ապա միավորվել գաղափարի ու նպատակի շուրջ՝ մի կողմ թողնելով կուսակցական, անձնական ու այլ շահեր։
«Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որ Արցախը լինի անվտանգ, երջանիկ, անկախ։ Շատ կարևոր է, որ մենք ասենք, պատրաստ ենք ամեն ինչ անել, գնալ մինչև վերջ, պատրաստ ենք վերցնել պատասխանատվություն»,-ասաց Վարդանյանը։
Նա հույս հայտնեց, որ շարժմանը կմիանան բազմաթիվ մարդիկ։
«Արցախի հայկական մնալը ոչ միայն արցախցիների, այլ ողջ հայության խնդիրն է։ Ես վստահ եմ, որ ճակատը աշխատելու է ոչ միայն Արցախում։ Վերջում ուզում եմ ասել, որ կարևորում եմ երիտասարդության ներուժն այս կարևոր գործում»,-ասաց նա։

Artsakh Security and Development Front movement launched in Stepanakert
The Artsakh Security and Development Front public movement has been launched in Stepanakert, Artsakh’s capital.
At a news conference on Thursday, Artsakh’s former State Minister Ruben Vardanyan, co-founder of the "We Are Our Mountains" regional development agency, said the members of the movement had put aside their personal and partisan interests and had united around a common goal.
"We will do everything we can to make sure Artsakh is safe, happy and independent. It’s of paramount importance to announce that we are all ready to do our best, go all the way and take responsibility," Vardanyan said.
He expressed hope that many people would join the initiative.
"Keeping Artsakh Armenian is a matter concerning not only the Artsakh people, but also all Armenians. I am sure that the activities of the front will extend beyond Artsakh. Summing up, I would like to highlight the potential of young people in this important cause," Vardanyan said.