Ստեփանակերտում հայտարարվեց «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժման մեկնարկի մասին
Այսօր Ստեփանակերտում հայտարարվեց  «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժման մեկնարկի մասին։
«Մենք ենք մեր սարերը» տարածքային գործակալության համահիմնադիր, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարեց, առաջին քայլը որ կարողացել են անել՝ իրար աչքերի մեջ նայելով խոսել են անցյալի մասին, ապա միավորվել գաղափարի ու նպատակի շուրջ՝ մի կողմ թողնելով կուսակցական, անձնական ու այլ շահեր։
«Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որ Արցախը լինի անվտանգ, երջանիկ, անկախ։ Շատ կարևոր է, որ մենք ասենք, պատրաստ ենք ամեն ինչ անել, գնալ մինչև վերջ, պատրաստ ենք վերցնել պատասխանատվություն»,-ասաց Վարդանյանը։
Նա հույս հայտնեց, որ շարժմանը կմիանան բազմաթիվ մարդիկ։
«Արցախի հայկական մնալը ոչ միայն արցախցիների, այլ ողջ հայության խնդիրն է։ Ես վստահ եմ, որ ճակատը աշխատելու է ոչ միայն Արցախում։ Վերջում ուզում եմ ասել, որ կարևորում եմ երիտասարդության ներուժն այս կարևոր գործում»,-ասաց նա։

В Степанакерте объявлено о старте общественного движения «Фронт безопасности и развития Арцаха»
Сегодня в Степанакерте было объявлено о старте общественного движения «Фронт безопасности и развития Арцаха».
Соучредитель территориального агентства «Мы и наши горы», бывший государственный министр Республики Арцах (НКР) Рубен Варданян (Ruben Vardanyan) заявил: первый шаг, который они смогли сделать, – глядя друг другу в глаза, говорить о прошлом и об идее.
«Действия без идеи опасны. Мы смогли отложить в сторону личные, партийные и другие интересы, вокруг идеи», – сказал он.
«Мы сделаем все, чтобы Арцах был безопасным, счастливым, независимым. Очень важно сказать, что мы все готовы сделать все возможное, идти до конца, готовы взять ответственность», – сказал Рубен Варданян.
Он выразил надежду, что к инициативе присоединятся множество людей.
«Это задача – чтобы Арцах оставался армянским – не только арцахцев, но и всего армянства.  Я уверен, что фронт будет действовать не только в Арцахе. В конце хочу сказать, что придаю важность потенциалу молодежи в этом важном деле», – сказал он.