Georgian Airways ավիաընկերությունը չեղարկել է Երևանով Թբիլիսի-Մոսկվա տարանցիկ չվերթները
Վրացական Georgian Airways ավիաընկերությունը Վրաստանի և Ռուսաստանի Դաշնության միջև ուղիղ չվերթների վերականգնման մասին հայտարարությունից հետո չեղարկել է Երևանով տարանցիկ ճանապարհով Թբիլիսի-Մոսկվա թռիչքները։
«Այո, մենք մայիսի 20-ից հետո չեղարկել ենք բոլոր տարանցիկ չվերթները»,-չորեքշաբթի ՏԱՍՍ-ին հայտնել են ավիաընկերությունից։ Ճշտող հարցին, թե արդյոք ուղևորներին կվերադարձվի գնված տոմսերի համար գումարը, թե՞ դրա դիմաց ուղիղ չվերթ կտրամադրվի նույն ամսաթվերին, ավիաընկերությունից ասել են, որ դեռ որոշում չկա։
Նրանք նշել են, որ կոմերցիոն վարչությունը լուծում է «Էյր Սթեյջքոուչ» հայկական ավիաընկերության գնած տոմսերի հարցը Երևանով տարանցիկ թռիչքների համար, և մինչև օրվա վերջ ուղևորները տեղեկատվություն կստանան։
Միաժամանակ Georgian Airways-ը վստահեցրել է, որ Երևանով նախատեսված չվերթները, որոնք նախատեսված էին մինչև մայիսի 20-ը, կիրականացվեն։
Ավելի վաղ Վրաստանի քաղաքացիական ավիացիայի գործակալությունը հայտնել էր, որ Georgian Airways ավիաընկերությունը մայիսի 20-ից կսկսի կանոնավոր չվերթներ իրականացնել Թբիլիսի-Մոսկվա-Թբիլիսի երթուղով՝ շաբաթական յոթ անգամ հաճախականությամբ։ Նույն օրը երեկոյան ավիաընկերության կայքում բացվել է Մոսկվայի ուղղությամբ տոմսերի վաճառքը։ Միաժամանակ, վաճառքից անհետացան Air Stagecoach-ի Երևանով տարանցիկ չվերթները, որոնք նախկինում վաճառվում էին Georgian Airways-ի կայքում։

Georgian Airways отменила транзитные рейсы из Тбилиси в Москву через Ереван
Грузинская авиакомпания Georgian Airways аннулировала рейсы между Тбилиси и Москвой транзитом через Ереван после объявления о возобновлении прямого авиасообщения между Грузией и РФ.
"Да, мы отменили все транзитные рейсы после 20 мая", - сообщили ТАСС в авиакомпании в среду. На уточняющий вопрос о том, будут ли пассажирам возращены деньги за купленные билеты или им предоставят взамен прямой перелет в те же даты, в авиакомпании сказали, что пока решение не принято.
Там отметили, что коммерческое отделение решает вопрос с приобретенными билетами армянской авиакомпании "Эйр Дилижанс" на транзитные рейсы через Ереван и до конца дня пассажиры получат информацию.
При этом в Georgian Airways заверили, что рейсы через Ереван, которые были запланированы на даты до 20 мая, будут выполнены.
Ранее Агентство гражданской авиации Грузии сообщило, что Georgian Airways приступает к выполнению регулярных полетов по направлению Тбилиси - Москва - Тбилиси с 20 мая с частотой семь раз в неделю. Вечером того же дня на сайте авиакомпании открылась продажа билетов в направлении Москвы. При этом пропали из продажи рейсы "Эйр Дилижанс" транзитом через Ереван, которые прежде продавались на сайте Georgian Airways.