Փաստաբան. Քննությանը կհետևի օբյեկտիվ ակտ, եթե ինչ որ բան չփոխվի առանձին սենյակում գտնվելու ընթացքում
«Դատարանից պետք է ակնկալել օբյեկտիվ որոշում»,-ասաց փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը դատական նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում։
Դիտարկմանը, թե զոհված զինծառայողների ծնողերը կարծում են, որ այս պահին թիրախավորված է նաև դատավորը, Վ. Հովհաննիսյանն ասաց՝ միջնորդության քննությունն իրականացվել է բազմակողմ ու օբյեկտիվ։
«Նախագահողը ձեռնամուխ է եղել, որպեսզի բոլոր հանգամանքները բացահայտվեն, միջնորդության հիմնավորումները պարզվեն։ Ես հետևության եմ հանգում, որ դրան կհետևի օբյեկտիվ ակտ, եթե ինչ որ բան չփոխվի առանձին սենյակում գտնվելու ընթացքում»,-ասաց Հովհաննիսյանը։

Адвокат: За этим последует объективный судебный акт, если что-то не изменится во время пребывания в совещательной комнате
14:53 19/05/2023
«Нам следует ожидать объективного решения суда», – сказал адвокат Ваан Ованнисян в беседе с журналистами после завершения судебного заседания.
На замечание, что родители погибших военнослужащих полагают, что на данный момент судью также «держат в поле зрения», В. Ованнисян отметил, что рассмотрение ходатайства осуществляется многосторонним образом и объективно.
«Председательствующий судья воздержался, чтобы установить все обстоятельства, рассмотреть обоснования ходатайства. Склоняюсь к выводу, что за этим последует объективный судебный акт, если что-то не изменится во время пребывания в отдельной комнате», – отметил Ованнисян.