Զոհված զինծառայողի մայր Գայանե Հակոբյանի առողջական վիճակը վատ է. Փաստաբան
Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված Ժորա Մարտիրոսյանի մոր՝ Գայանե Հակոբյանի առողջական վիճակը վատ է։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց պաշտպան Վահան Հովհաննիսյանը։
«Երեկ  դատական նիստն ընդհատվել էր, շտապօգնության անձնակազմ էր հրավիրվել, բուժօգնություն էր  ցուցաբերվել, որից հետո շարունավել էր դատական նիստը»,- նշեց նա։
Տիկին Գայանեն այս պահին շարունակում է հացադուլը։
«Բոլորս, նաև նախագահող դատավորը, վարույթ իրականացնող մարմինը հորդորում ենք դադարեցնի հացադուլը, սակայն այս պահին չի դադարեցրել»,- ասաց փաստաբանը։
Հիշեցնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում, դատավոր Ժորա Չիչոյանի նախագահությամբ, այսօր ավարտվել է 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայող Ժորա Մարտիրոսյանի մոր՝ Գայանե Հակոբյանի ձերբակալման իրավաչափության վերաբերյալ  բողոքի, նաև քննչական մարմնի ներկայացրած կալանքի միջնորդության քննությունը։ Որոշումը կհրապարակվի վաղը ժամը 15։00-ին։ Գայանե Հակոբյանը ձերբակալվել է մայիսի 17-ին Աշոտ Փաշինյանի «առևանգման» գործով։ Տիկին Գայանեն երեկվանից հացադուլ է հայտարարել։

Адвокат рассказал о самочувствии матери погибшего в ходе 44-дневной войны военнослужащего – Гаяне Акопян
Самочувствие матери погибшего в ходе 44-дневной войны военнослужащего Жоры Мартиросяна, Гаяне Акопян, плохое. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил адвокат Ваан Ованнисян.
«Вчера судебное заседание было прервано, была вызвана бригада скорой помощи, ей оказали медпомощь, после чего судебное заседание продолжилось», – рассказал он.
Накануне Гаяне Акопян объявила голодовку, в настоящий момент продолжает ее.
«Мы все, в том числе председательствующий судья, осуществляющий производство орган призываем прекратить голодовку, но на данный момент она не прекратила ее», – сказал адвокат.
Напомним, суд общей юрисдикции Еревана (резиденция – в Шенгавите) под председательством судьи Жоры Чичояна сегодня завершил рассмотрение жалобы касательно правомерности задержания Гаяне Акопян. Суд также рассмотрел ходатайство следствия о ее аресте. Решение будет оглашено завтра, в 15:00. Гаяне Акопян была задержана 17 мая по делу о «похищении» Ашота Пашиняна.