Արայիկ  Հարությունյանը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը  մայիսի 18-ին հանդիպել է  Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության  պատգամավորների հետ։
ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են՝ քննարկվել են Արցախի առջև ծառացած ներքին  և արտաքին մարտահրավերները, շեշտվել է ստեղծված իրավիճակում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը։
Նախագահ Հարությունյանը հայտարարել է, որ  առաջիկայում լսելու է բոլոր շահագրգիռ կողմերի տեսակետները,  քննարկելու է առաջարկները։
«Քաղաքական խորհրդակցությունների ավարտին ընդունվելու են որոշումներ, որոնք հնարավորություն կտան  խուսափել ներքաղաքական ճգնաժամից և չխարխլել պետականության հիմքերը»,- նշել է ԱՀ նախագահը։

Artsakh leader continues political consultations
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Thursday met with the deputies of the Free Motherland-UCA faction of the National Assembly.
The internal and external challenges facing Artsakh and the need to maintain internal stability in the current situation were on the discussion agenda, the presidential office reported.
Harutyunyan announced that he will listen to the views of all interested parties and discuss the proposals in the near future.
"At the end of the political consultations, decisions will be made that will make it possible to avoid an internal political crisis and not to undermine the foundations of statehood," the Artsakh leader noted.