Վրացի պատգամավորները ծեծկռտուք են սարքել խորհրդարանում
Վրաստանի խորհրդարանում լիագումար նիստի ժամանակ ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, ինչի անուղղակի պատճառ է դարձել Ռուսաստանի հետ ուղիղ չվերթների վերականգնումը։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:
Միջադեպի կադրերը ուղիղ եթերով հեռարձակվել են տեղական հեռուստատեսությամբ:
Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Վախթանգ Գոմելաուրիի ելույթն ավարտելուց հետո պատգամավոր Գիորգի Վաշաձեն ամբիոնից քննադատել է Ռուսաստանի հետ ուղիղ չվերթների վերականգնումը։ Երբ նա վերադարձել է իր աթոռին, խորհրդարանական մեծամասնությունից նրա գործընկեր Դաչի Բերայան վիրավորել է նրան, և ծեծկռտուք է սկսվել։ Բախումը կարճ ժամանակում կարգավովեց։
Այժմ խորհրդարանի շենքի մոտ տեղի է ունենում ընդդիմադիրների փոքր հանրահավաքը, ովքեր շարունակում են դեմ արտահայտվել Ռուսաստանի հետ օդային կապի հաստատմանը։

Грузинские депутаты подрались в парламенте из-за авиасообщения с Россией
В парламенте Грузии во время пленарного заседания произошла потасовка, косвенной причиной стало возобновление прямого авиасообщения с Россией.
Кадры инцидента попали в прямой эфир местных телекомпаний.
После того как выступление завершил глава МВД Грузии Вахтанг Гомелаури, депутат Георгий Вашадзе с трибуны раскритиковал восстановление прямого авиасообщения с Россией. Когда он вернулся к своему креслу, его коллега из парламентского большинства Дачи Берая оскорбил его и началась потасовка. В скором времени конфликт урегулировали.
Владимир Путин 11 мая отменил визовый режим с Грузией, а также снял запрет для отечественных перевозчиков на полеты. Сегодня в Тбилиси прибыл первый после четырехлетнего перерыва прямой рейс из Москвы.