Աշոտ Փաշինյանը ինքը պետք է պատասխանատվության ենթարկվի. Էդգար Ղազարյան
«Ոստիկանների թվից արդեն պարզ էր, որ կալանավորելու են»,- 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայող Ժորա Մարտիրոսյանի մոր՝ Գայանե Հակոբյանի կալանավորման որոշումից հետո լրագրողներին ասաց քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը։
Նա նշեց, որ տիկին Գայանեն որևէ իրավախախտում չի կատարել, Աշոտ Փաշինյանը ինքը պետք է պատասխանատվության ենթարկվի մի քանի բաների համար։
«21 տարեկան տղա է։ Կարծեմ ինչ որ տեղ նա գրանցված է աշխատանքի, աշխատանքային օրով ինչու է աշխատանքային ժամին դուրս եկել։ Հրահրել է։ Կամավոր գնացել նստել է մեքենան։ Ինչո՞ւ է գնացել, նստել, մեքենան»,- ասաց Ղազարյանը։

Эдгар Казарян: Ашот Пашинян сам должен понести ответственность
Из числа стянутых к зданию суда общей юрисдикции Еревана (резиденция – в Шенгавите) полицейских было понятно, что Гаяне Акопян – мать погибшего в ходе 44-дневной войны военнослужащего Жоры Мартиросяна – будет арестована. Об этом в беседе с журналистами у здания суда заявил общественно-политический деятель Эдгар Казарян.
Он отметил, что г-жа Гаяне не совершала никаких правонарушений, а Ашот Пашинян сам должен нести ответственность за несколько вещей.
«Ашоту Пашиняну – 21 год. Кажется, он где-то зарегистрирован на работу, почему же он вышел в рабочее время, в рабочий день? Это провокация.