«Ճաղերի հետևում պետք է հայտնվի իշխող քաղաքական խմբակի պարագլուխը, ոչ թե  իշխանության անբարոյականության թակարդում հայտնված հերոսի մայրը»
10:15 20/05/2023
«Ճաղերի հետևում պետք է հայտնվի իշխող քաղաքական խմբակի պարագլուխը, ոչ թե իշխանության անբարոյականության թակարդում հայտնված հերոսի մայրը»
«Այսօր ևս, ես ու իմ ընկերները, 14.30-ին լինելու ենք դատարանի առաջ ու սատարելու մեր նահատակված հերոսների ծնողների արդար պահանջին:
Ճաղերի հետևում պետք է հայտնվի իշխող քաղաքական խմբակի պարագլուխն ու նրան հանցակից դեմքերը, այլ ոչ թե հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված և իշխանության անբարոյականության թակարդում հայտնված հերոսի մայրը»։
Հիշեցնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում, դատավոր Ժորա Չիչոյանի նախագահությամբ, մայիսի 19-ին ավարտվել է 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայող Ժորա Մարտիրոսյանի մոր՝ Գայանե Հակոբյանի ձերբակալման իրավաչափության վերաբերյալ  բողոքի, նաև քննչական մարմնի ներկայացրած կալանքի միջնորդության քննությունը։ Որոշումը կհրապարակվի այսօր ժամը 15։00-ին։ Գայանե Հակոբյանը ձերբակալվել է մայիսի 17-ին Աշոտ Փաշինյանի «առևանգման» գործով։ Տիկին Գայանեն հացադուլ է հայտարարել։

Абрамян: За решеткой должен оказаться главарь правящей политической группировки, а не оказавшаяся в ловушке власти мать героя
10:35 20/05/2023
«Сегодня также я и мои друзья в 14:30 будем у суда в знак поддержки справедливого требования родителей наших павших героев», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«За решеткой должны оказаться главарь правящей политической группировки и его соучастники, а не оказавшаяся в ловушке аморальности власти мать героя, павшего во имя защиты Родины», – подчеркнул Тигран Абрамян.
Напомним, накануне, 19 мая, суд общей юрисдикции Еревана (резиденция – в Шенгавите) под председательством судьи Жоры Чичояна завершил рассмотрение жалобы касательно правомерности задержания Гаяне Акопян – матери погибшего в ходе 44-дневной войны военнослужащего Жоры Мартиросяна. Суд также рассмотрел ходатайство следствия о ее аресте. Решение будет оглашено сегодня, в 15:00. Гаяне Акопян была задержана 17 мая по делу о «похищении» Ашота Пашиняна.