Վիզաների վճարը թանկանում է մայիսի 30-ից
ԱՄՆ պետքարտուղարությունն ամբողջ աշխարհում նախատեսում է 2023թ․ մայիսի 30-ից բարձրացնել ոչ ներգաղթային վիզաների որոշ տեսակների համար նախատեսված վճարի չափը։
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ բիզնեսի կամ զբոսաշրջության համար նախատեսված B1/B2 տեսակի վիզաների և առանց միջնորդագրի տրվող ոչ ներգաղթային վիզաների՝ ուսանողական, փոխանակման այցելուների վիզաների համար նախատեսված վճարը 160 ԱՄՆ դոլարի փոխարեն այժմ կլինի 185 ԱՄՆ դոլար։
Միջնորդագրի վրա հիմնված ոչ ներգաղթային վիզաների  (H, L, O, P, Q և R տեսակի վիզաներ ժամանակավոր աշխատողների համար) վճարը 190 ԱՄՆ դոլարի փոխարեն կլինի 205 ԱՄՆ դոլար։ Ավելացել է նաև E տեսակի վիզաների վճարը` 205 ԱՄՆ դոլարից դառնալով 315 ԱՄՆ դոլար:

США с 30 мая увеличивают сборы за оформление заявлений на неиммиграционные визы
Государственный департамент США с 30 мая 2023 года планирует по всему миру увеличить сбор за некоторые виды неиммиграционных виз.
Как сообщают из посольства США в Армении, сбор за оформление туристической/гостевой визы и бизнес-визы категории B1/B2, а также за оформление выдающихся без петиций неиммиграционных – студенческих виз и гостевой визы по обмену теперь будет составлять 185 долларов вместо 160 долларов.
Сбор за оформление неиммиграционных виз на основании петиции (визы H, L, O, P, Q и R для временной работы в США) будет составлять 205 долларов вместо 190 долларов, за визы E-категории – с 205 долларов до 315 долларов.