Վիզաների վճարը թանկանում է մայիսի 30-ից
ԱՄՆ պետքարտուղարությունն ամբողջ աշխարհում նախատեսում է 2023թ․ մայիսի 30-ից բարձրացնել ոչ ներգաղթային վիզաների որոշ տեսակների համար նախատեսված վճարի չափը։
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ բիզնեսի կամ զբոսաշրջության համար նախատեսված B1/B2 տեսակի վիզաների և առանց միջնորդագրի տրվող ոչ ներգաղթային վիզաների՝ ուսանողական, փոխանակման այցելուների վիզաների համար նախատեսված վճարը 160 ԱՄՆ դոլարի փոխարեն այժմ կլինի 185 ԱՄՆ դոլար։
Միջնորդագրի վրա հիմնված ոչ ներգաղթային վիզաների  (H, L, O, P, Q և R տեսակի վիզաներ ժամանակավոր աշխատողների համար) վճարը 190 ԱՄՆ դոլարի փոխարեն կլինի 205 ԱՄՆ դոլար։ Ավելացել է նաև E տեսակի վիզաների վճարը` 205 ԱՄՆ դոլարից դառնալով 315 ԱՄՆ դոլար:

The U.S. Department of State has increased certain nonimmigrant visa (NIV) application processing fees globally. These fee increases are effective as of May 30, 2023, the U.S. Embassy in Yerevan reports.
The application fee for visitor visas for business or tourism (B1/B2s) and other non-petition based NIVs, such as student and exchange visitor visas, has increased from $160 to $185.
The application fee for certain petition-based nonimmigrant visas for temporary workers (H, L, O, P, Q, and R categories) has increased from $190 to $205. The application fee for a treaty trader, treaty investor, and treaty applicant in a specialty occupation (E category) has increased from $205 to $315.