Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում կալանավորվել է «Հանրային ձայն» կուսակցության ղեկավար Վարդան Ղուկասյանի (Դոգ) քույրը՝ Լուսինե Ղուկասյանը:
ՀՀ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատել են, որ Լուսինե Ղուկասյանին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 46-441-րդ հոդվածի 4-րդ մասով, այն է՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելուն դրդելը, որն առաջացրել է խոշոր չափերի գույքային վնաս։
Նույն վարույթի շրջանակներում մեղադրանք է ներկայացվել ՀԿԳ ավագ օպերլիազոր, ոստիկանության մայոր Հակոբ Անանյանին, ով նույնպես ձերբակալվել և կալանավորվել է։ Նրան մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ օրենսգրքի 441-րդ հոդվածի 1-ին մասով ՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու համար։

Арестована сестра «Дога» – Лусине Гукасян
В рамках расследуемого в Антикоррупционном комитете уголовного производства арестована сестра лидера партии «Голос общества» Вардана Гукасяна (Дог) – Лусине Гукасян.
Из Антикоррупционного комитета РА корреспонденту «ПастИнфо» сообщили, что Лусине Гукасян предъявлено обвинение по ч. 4 ст. 46-441 УК РА, в частности, подстрекательство к злоупотреблению должностными полномочиями, повлекшее материальный ущерб в особо крупных размерах.
В рамках того же уголовного производства выдвинуто обвинение старшему оперуполномоченному, майору полиции Акопу Ананяну, который также задержан и арестован.