Պեսկով. Նիկոլ Փաշինյանի ծրագիրը Մոսկվայում կմեկնարկի հինգշաբթի
Նիկոլ Փաշինյանի ծրագիրը Մոսկվայում կսկսվի մայիսի 25-ին, և չորեքշաբթի օրը Եվրասիական տնտեսական համաժողովում Երևանը կներկայացնի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ Պեսկովը մամուլի հետ զրույցում հիշեցրել է, որ Պուտինը չորեքշաբթի օրը Զարյադյե համերգասրահում ելույթ կունենա Եվրասիական տնտեսական ֆորումի լիագումար նիստում։
Հայաստանը ներկայացնելու է փոխվարչապետը, այս պահի դրությամբ՝ Գրիգորյանը, վաղը միանալու է Փաշինյանը»,-ասաց Պեսկովը։

Песков: Программа Никола Пашиняна в Москве начнется в четверг
Программа Никола Пашиняна в Москве начнется 25 мая, в среду на Евразийском экономическом форуме Ереван будет представлять вице-премьер Мгер Григорян, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Как передает РИА Новости, Песков во время общения с прессой напомнил, что Путин в среду выступит на пленарном заседании Евразийского экономического форума в концертном зале "Зарядье".
"От Армении будет вице-премьер, на сегодняшнем этапе, Григорян. Завтра уже Пашинян присоединится", - сообщил Песков.