Պեսկով. Նիկոլ Փաշինյանի ծրագիրը Մոսկվայում կմեկնարկի հինգշաբթի
Նիկոլ Փաշինյանի ծրագիրը Մոսկվայում կսկսվի մայիսի 25-ին, և չորեքշաբթի օրը Եվրասիական տնտեսական համաժողովում Երևանը կներկայացնի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ Պեսկովը մամուլի հետ զրույցում հիշեցրել է, որ Պուտինը չորեքշաբթի օրը Զարյադյե համերգասրահում ելույթ կունենա Եվրասիական տնտեսական ֆորումի լիագումար նիստում։
Հայաստանը ներկայացնելու է փոխվարչապետը, այս պահի դրությամբ՝ Գրիգորյանը, վաղը միանալու է Փաշինյանը»,-ասաց Պեսկովը։

Pashinyan's Moscow tour to start on Thursday, Kremlin says
The Moscow tour of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will begin on Thursday, May 25. Deputy Prime Minister Mher Grigoryan will represent Yerevan at the Eurasian Economic Forum (EEF) on Wednesday, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said.
Peskov reminded that Russian President Vladimir Putin will address today’s plenary session of the Eurasian Economic Forum (EEF) in Moscow, RIA Novosti reported.
“Armenia will be represented by Deputy Prime Minister Grigoryan at this stage. Pashinyan will join tomorrow," Peskov said.