«Ժողովուրդ». Իրավապահները պարզել են՝ ՀՀ թմրանյութ ներմուծելու գործում խառնված են ներկայիս իշխանության ներկայացուցիչներ
«Մի քանի օր է, ինչ Ազգային անվտանգության ծառայությունը մեկը մյուսի հետևից պաշտոնական հաղորդագրություններ է տարածում Հայաստան թմրանյութեր ներմուծելու վերաբերյալ։ Նախ՝ մայիսի 13-ին հայտնի դարձավ, որ 1 տոննա հերոին է ներմուծվել Հայաստան, որը կապվում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի անվան հետ, սակայն հետախուզման մեջ գտնվող պատգամավորը հայտարարել էր, թե իրենք են բացահայտել դեպքն ու հայտնել իրավապահներին:
Գործով կալանավորվել է «Մրգենի» ՍՊ ընկերության ներմուծումների և գնման բաժնի պետ Մ.Ղ-ն , իսկ երեկ ձերբակալվեց ընկերության պահեստապետը: Այս հայտարարությունից մի քանի օր անց ԱԱԾ-ն հայտնեց, որ մայիսի 18-ին Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից մաքսանենգ ճանապարհով Հայաստանի Հանրապետություն են պատրաստվում ներկրել իրացնելու նպատակով ապօրինի ձեռք բերված առանձնապես խոշոր չափերի տարատեսակ թմրամիջոցների խմբաքանակ, ինչպես նաև զենք, զինամթերք:
Պարզվում է՝ այսքանով պատմությունը չի ավարտվում. «Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ Ազգային անվտանգության ծառայությունը նոր բացահայտում է արել՝ ՀՀ թմրանյութ ներմուծելու գործընթացով. իրավապահները պարզել են, որ գործում խառնված են ներկայիս քաղաքական իշխանության կարկառուն դեմքեր: Իսկ թե ով կամ ովքեր են նրանք, կհայտնենք «Ժողովուրդ» օրաթերթի առաջիկա հրապարակումներով»։

«Жоховурд»: Правоохранители выяснили, что в деле о наркотиках замешаны представители действующей власти
12:30 26/05/2023
Служба национальной безопасности Армении уже несколько дней распространяет один за другим официальные сообщения о ввозе наркотиков в Армению, пишет газета «Жоховурд».
«Сначала 13 мая стало известно, что в Армению ввезена 1 тонна кокаина компанией, которую связывают с именем бывшего депутата парламента Миграна Погосяна, однако находящийся в розыске депутат заявил, что они сами раскрыли и сообщили об этом правоохранителям.
В рамках дела был арестован начальник отдела ввоза и закупок ООО «Мргени», а вчера задержан и заведующий складом. Через несколько дней после этого, 18 мая, СНБ сообщила, что из Исламской Республики Иран контрабандным путем в Республику Армения намеревались завезти крупную партию наркотиков, а также оружие и боеприпасы.
Как выясняется, на этом история не заканчивается. По нашим сведениям, Служба национальной безопасности сделала новое разоблачение, связанное с процессом ввоза наркотиков в Армению. Правоохранительные органы выяснили, что в деле замешаны видные представители нынешней политической власти. А кто они, мы сообщим в следующих публикациях», - пишет газета.