Հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել միջոցառման մասնակից 81 տրանսպորտային միջոց
Վերջին զանգի միջոցառումների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ոստիկանությունը հանրապետության ողջ տարածքում իրականացնում է ուժեղացված ծառայություն:
Իրավապահ մարմնի փոխանցմամբ, մայիսի 26-ի ժամը 15.00-ի դրությամբ պահպանվող հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել միջոցառման մասնակից 81 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 75-ի ղեկին եղել են անչափահասներ, ընդ որում՝ նրանցից մեկը ոչ սթափ վիճակում էր:
«Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք` միջոցառումների անվտանգության նկատառումերով անչափահասներին թույլ չտալ մեքենա վարել»,-նշում են ոստիկանությունից։

«Последний звонок» в Армении: на штрафстоянки доставлено свыше 80 машин, за рулем 75 из них находились несовершеннолетние
16:16 26/05/2023
Как сообщают правоохранители, по положению на 15:00 пятницы, 26 мая, на охраняемые площадки Полиции Армении доставлено 81 транспортное средство, за рулем 75 из них находились несовершеннолетние, причем один из них находился в нетрезвом состоянии.
«Вновь призываем: из соображений безопасности мероприятий, не пускать совершеннолетних за руль», – отмечается в сообщении Полиции.