Արցախի ՊՆ-ն տեսանյութ է հրապարակել՝ ինչպես են ադրբեջանցիները կրակում ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է ադրբեջանական բանակի ականանետային կրակի տեսանյութը:
Այսօր ավելի վաղ հաղորդվել էր.
«Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ։ Ժամը 11։40- ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը նախնական տվյալներով 60 մմ տրամաչափի ականանետից 7 ական է արձակել ՊԲ դիրքերից մեկի ուղղությամբ։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։ Մայիսի 30-ի ժամը 13։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է»։

Минобороны Арцаха обнародовало видеоматериал применения миномета со стороны ВС Азербайджана
Министерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) сегодня опубликовало видеоматериал, на котором видно, как азербайджанская сторона применяет миномет в направлении одной из позиций Армии обороны НКР.
Ранее стало известно:
«ВС Азербайджана 30 мая с применением стрелкового оружия и миномета нарушили режим прекращения огня на северном и восточном направлениях линии соприкосновения. Около 11:40 азербайджанская сторона, по предварительным данным, выпустила 7 снарядов из 60-мм миномета в направлении одной из позиций Армии обороны Республики Арцах. У армянской стороны потерь нет.
О нарушении режима прекращения огня доложено командованию российского миротворческого контингента. По положению на 13:00 30 мая обстановка на линии соприкосновения – относительно стабильная».