Նիկոլ Փաշինյանի որդուն՝ Աշոտ Փաշինյանին առևանգելու գործը մակագրվել է դատավոր Մանվել Շահվերդյանին։ Այդ մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ Դատալեքսից։
Helpcourt կայքում այս դատավորը ցածր վարկանիշ ունի, փաստաբանները նրան գնահատել են ընդամենը 24։
«Ազգուշ Մարտիրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պետական և քաղաքական գործունեության հետ կապված առևանգել է վերջինիս որդուն՝ Աշոտ Նիկոլի Փաշինյանին»,-ասված է մեղադրական եզրակացության համառոտ բովանդակության մեջ։
Իրեղեն ապացույցները կազմել են երեք փաթեթ, որոնք քրեական գործի հետ հանձնվել են դատավորին։
Հիշեցնենք, որ այս գործով կալանավորված է արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված Ժորա Մարտիրոսյանի մայրը՝ տիկին Գայանեն (անձնագրով՝ Ազգուշ Մարտիրոսյան)։ Երեկվա ասուլիսում փաստաբանները նշեցին, որ նախաքննությունը շատ կարճ է տվել, տիկին Գայանեն մարտական է տրամադրված։

Дело о похищении Ашота Пашиняна завизировано на имя судьи Манвела Шахвердяна
Дело сына премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Ашота Пашиняна – и матери погибшего в 44-дневной войне военнослужащего Жоры Мартиросяна, Гаяне Акопян, завизировано на имя судьи суда общей юрисдикции города Ереван Манвела Шахвердяна.
Об этом говорится в сообщении судебной информационной системы «Даталекс».
У данного судьи – низкий рейтинг на сайте Helpcourt, адвокаты его оценили лишь на 24.
«Азгуш Мартиросян было предъявлено обвинение в том, что она похитила Ашота Николовича Пашиняна – сына премьер-министра РА Никола Пашиняна – в связи с государственной и политической деятельностью последнего», –  говорится в кратком содержании обвинительного заключения.
Вещественные доказательства составили три пакета, они были переданы судье вместе с уголовным делом.
Напомним, что по этому делу арестована мать погибшего в Третьей Арцахской войне Жоры Мартиросяна – госпожа Гаяне (по паспорту Азгуш Мартиросян). На вчерашней пресс-конференции адвокаты отметили, что предварительное следствие заняло мало времени, у г-жи Гаяне боевой настрой.