Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է դատավորների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 31-ին այցելել է ԱՀ Գերագույն դատարան  և հանդիպել դատավորների և  դատական համակարգի  ծառայողների հետ։
ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ նախագահը խոսել է ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի, առկա պայմաններում իրավապահներից և դատական համակարգից ունեցած ակնկալիքների մասին։
Դատական համակարգի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումը հերթականն էր մայիսի 23-ից մեկնարկած հանդիպումների շարքում, որոնք նպատակ ունեն հանրության տարբեր խմբերի տեղեկացնելու առկա մարտահրավերների մասին և քննարկելու իշխանությունների ու հասարակության անելիքները:
Այս ընթացքում   նախագահ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել լրագրողական համայնքի, Ստեփանակերտի կրթօջախների տնօրինության, սպորտի ոլորտի ներկայացուցիչների և շրջանների ու համայնքների ղեկավար կազմերի հետ:
Դրանց  ընթացքում նախագահ Հարությունյանը  մեկնաբանել է մայիսի 23-ի ուղերձի  դրույթները և ձևակերպել   հիմնական անելիքները  տվյալ ոլորտներում։

President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Wednesday visited the Supreme Court of the Artsakh Republic and met with judges and officials of the judicial system, his office reported.
Harutyunyan spoke about the current military-political situation, the expectations that he places on the law enforcement and judicial systems in the current conditions.
The meeting with the representatives of the judicial system was the next in a series of meetings that started on May 23, which aim to inform different groups of the public about the existing challenges and to discuss what the authorities and society should do.
"During this period, President Harutyunyan had meetings with the journalistic community, the administration of Stepanakert educational centers, representatives of the sports sector, and leaders of regions and communities," the presidential office said.
"During the meetings, President Harutyunyan commented on the provisions of the May 23 message and formulated the main tasks to be done in the given areas. Araik Harutyunyan continues the series of meetings," it added.