Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է դատավորների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 31-ին այցելել է ԱՀ Գերագույն դատարան  և հանդիպել դատավորների և  դատական համակարգի  ծառայողների հետ։
ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ նախագահը խոսել է ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի, առկա պայմաններում իրավապահներից և դատական համակարգից ունեցած ակնկալիքների մասին։
Դատական համակարգի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումը հերթականն էր մայիսի 23-ից մեկնարկած հանդիպումների շարքում, որոնք նպատակ ունեն հանրության տարբեր խմբերի տեղեկացնելու առկա մարտահրավերների մասին և քննարկելու իշխանությունների ու հասարակության անելիքները:
Այս ընթացքում   նախագահ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել լրագրողական համայնքի, Ստեփանակերտի կրթօջախների տնօրինության, սպորտի ոլորտի ներկայացուցիչների և շրջանների ու համայնքների ղեկավար կազմերի հետ:
Դրանց  ընթացքում նախագահ Հարությունյանը  մեկնաբանել է մայիսի 23-ի ուղերձի  դրույթները և ձևակերպել   հիմնական անելիքները  տվյալ ոլորտներում։

Араик Арутюнян встретился с судьями и служащими судебной системы Арцаха
31 мая президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян посетил Верховный суд и встретился с судьями и служащими судебной системы республики. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Президент рассказал о создавшейся военно-политической ситуации, высказал свои ожидания от правоохранительной и судебной систем в нынешних условиях.
Встреча с представителями судебной системы стала очередной в череде встреч, начавшихся 23 мая. Целью этих встреч является информирование различных групп населения о существующих вызовах и обсуждение дальнейших действий властей и общества.
Президент Арутюнян провел встречи с журналистским сообществом, руководством степанакертских образовательных центров, представителями сферы спорта, руководящим составом районов и общин.
В ходе встреч президент Арутюнян прокомментировал положения своего послания от 23 мая и сформулировал основные задачи, которые необходимо выполнить в данных сферах.
Отмечается, что встречи Араика Арутюняна с общественностью республики будут носить регулярный характер.