Արցախից 14 հիվանդ ուղեկցողների հետ տեղափոխվել է Հայաստան
Այսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 14 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Արցախի ԱՆ-ից հայտնում են, որ 12 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 14 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 8 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից  5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

При посредничестве МККК из Арцаха в Армению перевезены 14 пациентов
Сегодня, 1 июня, 14 пациентов ЗАО «Республиканский медицинский центр» министерства здравоохранения Арцаха вместе с сопровождающими были перевезены в специализированные медицинские центры Республики Армения при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста (МККК). Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
Согласно информации, 12 пациентов, в рамках государственного заказа направленные на лечение в Армению, вернулись вместе с сопровождающими в Арцах.
14 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения «Аревик».
8 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский Центр», 5 из них в крайне тяжелом состоянии.