Արցախի նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարությունում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարությունում:
Արցախի նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ քննարկվել են Արցախի շուրջ ռազմաքաղաքական և երկրի սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Ոլորտային գերատեսչությունների ղեկավարները զեկուցել են Հանրապետության նախագահի կողմից նախկինում տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքի մասին:
Հանրապետության նախագահը, խորհրդակցության մասնակիցներին ներկայացնելով տարածաշրջանային վերջին զարգացումները, նշել է, որ երկրում իրականացվող բոլոր աշխատանքների ու մշակվող ծրագրերի հիմքում պետք է լինեն անվտանգային ռիսկերը, շրջափակման, էներգետիկ ճգնաժամի և այլ հանգամանքների երկարատև առկայությունը:
Այդ համատեքստում Նախագահը տվել է մի շարք նոր կարճաժամկետ ու երկարաժամկետ հանձնարարականներ՝ անվտանգային ռիսկերի դիմակայման, շրջափակման ու էներգետիկ ճգնաժամի հարուցած հիմնախնդիրների հաղթահարման նպատակով:

President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Thursday held an extended working consultation in the government.
Issues related to the military-political and socio-economic situation around Artsakh were on the discussion agenda, the presidential office reported.
The heads of the sectoral departments reported on the progress of the implementation of the instructions previously given by the Artsakh leader.
"Presenting the latest regional developments to the participants of the consultation, the President of the Republic noted that security risks, the long-term presence of blockade, energy crisis and other circumstances should be the basis of all the works and developed programs in the country," the office said in a statement.
"In that context, the President has given a number of new short-term and long-term instructions in order to face the security risks, blockade and overcome the problems caused by the energy crisis," it added.