Բայդենն ընկել է ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի ակադեմիայում ավարտական արարողության ժամանակ
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Կոլորադոյում ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի ակադեմիայի կուրսանտների ավարտական արարողության ժամանակ ընկել է։ Արարողության կադրերը ցուցադրել են ամերիկյան լրատվական ալիքները։
Հրապարակված տեսանյութում երևում է, թե ինչպես է երկրի ղեկավարը, գտնվելով ամբիոնում, սայթաքում իր ոտքերի մոտ գտնվող արկղի վրա և ընկում: Նրան չի հաջողվում ինքնուրույն ոտքի կանգնել։ Բայդենին օգնության են հասնում անվտանգության աշխատակիցները։
Հնարավոր վնասվածքների մասին տեղեկություններ դեռ չկան, սակայն ավելի ուշ Սպիտակ տան լրագրողների խումբը հայտնել է, որ նախագահը Կոլորադոյից վերադառնալուց հետո ուղղաթիռից իջնելիս էլ գլուխը խփել է դռանը:
Ջո Բայդենը, ով այս տարի դառնում է 81 տարեկան, դարձել է ԱՄՆ պատմության մեջ ամենատարեց նախագահը: Վերջին շրջանում նա մեկ անգամ չէ, որ սայթաքել կամ ընկել է, կամ մոլորվել բեմում։

Джо Байден упал во время торжественной церемонии выпуска курсантов академии американских ВВС
Президент США Джо Байден упал практически на ровном месте во время торжественной церемонии выпуска курсантов академии американских ВВС в штате Колорадо. Информацию передает РИА Новости.
На опубликованной видеозаписи видно, как глава Белого дома, находясь на трибуне, споткнулся о находившийся у его ног ящик и упал. Первая попытка встать самостоятельно оказалась неудачной. В итоге подоспевшие охранники помогли американскому лидеру подняться на ноги.
Информации о возможных полученных травмах пока не поступало, но позднее пул журналистов Белого дома сообщил, что политик ударился головой при выходе из вертолета после возвращения из Колорадо.
Джо Байден, которому в этом году исполняется 81 год, стал самым пожилым президентом США в истории. В последнее время он не раз спотыкался или падал, здоровался с воздухом или терялся на сцене.