Բացօթյա շախմատային խաղաշար՝ Գաբրիել Սարգսյանի և 15 դպրոցականի միջև
Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ Բիբլոս Բանկ Արմենիան յուրահատուկ միջոցառում նվիրեց փոքրիկներին ու դպրոցականներին։
Հունիսի 1-ին Երևանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում տեղի ունեցավ բացօթյա միաժամանակյա խաղաշար՝ Շախմատային օլիմպիադաների եռակի հաղթող, գրոսմայստեր Գաբրիել Սարգսյանի և 15 դպրոցականի միջև։
«Ուրախ եմ Երեխաների պաշտպանության օրն անցկացնել խելացի ու շախմատասեր երեխաների հետ։ Այս տոնի կենտրոնում փոքրիկների երջանկությունն է, նրանց առողջ աճը և լավ ապագան, իսկ շախմատը երկարաժամկետ դրական ազդեցություն ունի, այն զարգացնում է ստեղծագործ միտքն ու բարելավում անալիտիկ մտածողությունը։ Հուսով եմ՝ նման շփումների միջոցով կկարողանանք է՛լ ավելի տարածել շախմատի նկատմամբ սերը»,- միջոցառման ժամանակ նշեց Գաբրիել Սարգսյանը։
Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ միջոցառումը կազմակերպվել էր Բանկի 15-ամյակի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության նախագծերի շրջանակում։ Այն նպատակ ուներ հերթական անգամ շեշտելու կրթական ծրագրերի կարևորությունը՝ հնարավորություն տալով երեխաներին շփվել մեծ հաջողությունների հասած շախմատիստի հետ։
Փոքրիկ շախմատիստները մեծ պատասխանատվությամբ էին մոտեցել գրոսմայստերի հետ հանդիպմանը, յուրաքանչյուրը փորձում էր ցուցադրել իր կարողություններն ամբողջությամբ։ Բոլորն իրենց հետ տուն տարան կարևոր փորձ, բարձր տրամադրություն, ինչպես նաև Տիգրան Պետրոսյանի դասախոսությունների ժողովածուն՝ Գաբրիել Սարգսյանի ստորագրությամբ։
Միջոցառումը, սակայն, այդքանով չսահմանափակվեց․ Բանկը հրապարակը ձևավորել էր թեմատիկ շախմատային դեկորներով ու լուսանկարվելու համար նախատեսված տաղավարներով, կազմակերպել հետաքրքիր ժամանց՝ հյուրասիրությամբ, երաժշտությունով ու խաղերով։
Հունիսի 1-ը երեխաների համար տոն դարձնելու առաքելությանը Բանկը մոտեցել էր ամենայն պատասխանատվությամբ ու, կարծես, հաջողել։
Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲԸ-ն այս տարի նշում է իր հիմնադրման 15-ամյակը, ինչի կապակցությամբ ամբողջ տարվա ընթացքում հանդես կգա մի շարք առաջարկներով և նախաձեռնություններով։
Բանկը հիմնադրվել և բացել է իր առաջին մասնաճյուղի դռները 2007 թվականին։ Այսօր Երևան քաղաքում գործում է Բանկի չորս մասնաճյուղ, որտեղ հաճախորդներն օգտվում են տարատեսակ բանկային ծառայություններից և ստանում ֆինանսական խորհրդատվություն։ Բանկն իր հաճախորդներին տրամադրում է միջազգային ստանդարտներին համապատասխան կորպորատիվ և մանրածախ բանկային ծառայություններ:

On June 1, Byblos Bank Armenia held a unique event for kids and school students to celebrate the International Children's Day.
During the event at the Charles Aznavour Square in Yerevan, three-time Chess Olympiad champion, grandmaster Gabriel Sargissian performed an open-air simultaneous exhibition against 15 schoolchildren, Byblos Bank Armenia said in a press release on Saturday.
“I am happy to be spending Children's Day with smart and chess-loving kids. This holiday focuses on the happiness of children, their healthy growth and bright future, and chess has a long-term positive effect, it helps develop a creative mind and improves analytical thinking. I hope such contacts will contribute to spreading our love for chess even more,” said Gabriel Sargissian during the event.
The event was organized as part of the Bank's 15th anniversary CSR projects. It aimed to once again highlight the importance of educational programs, giving children the opportunity to communicate and interact with a chess player who has achieved great success.
The young chess players approached the meeting with the grandmaster with great responsibility, each of them trying their hardest to display their abilities to the fullest. They had an important experience and went home in good spirits, as well as with a collection of late chess grandmaster Tigran Petrosyan's lectures signed by Gabriel Sargissian.
The event, however, did not end there. The Bank had decorated the square with chess-themed accessories and photo booths, and organized an entertainment program with a reception, music and games.
The Bank had given high priority to the mission of making June 1 as fun as possible and, it seems, succeeded.
Byblos Bank Armenia CJSC is celebrating its 15th anniversary this year and will introduce a number of proposals and initiatives throughout the year.
The Bank was founded and opened the doors of its first branch in 2007. Today, the Bank has four branches in Yerevan where customers access various banking services and receive financial advice. The Bank provides its customers corporate-retail banking services that meet the highest international standards.