«Ժողովուրդ». Ամառը խորհրդարանում թեժ է լինելու. Գուցե պատճառը Երևանի ավագանու ընտրություններն են
«Ամառը խորհրդարանում թեժ է լինելու: Հաջորդ շաբաթ մեկնարկում են ԱԺ հերթական նիստերը, իսկ ամռանը արտահերթ նիստեր կլինեն, քանի որ շատ նախագծեր կան, որոնք օդում են մնացել, դեռ չեն քննարկվել, ուստի, հերթական նիստերից բացի, ԱԺ արտահերթ նիստեր կգումարվեն, որպեսզի նախագծերը քվեարկվեն:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի ՔՊ-ական աղբյուրները փոխանցեցին, որ պատգամավորներին հրահանգ է իջեցվել մինչև ԱԺ պաշտոնական արձակուրդը՝ հուլիսի 15, գուցե նաև մինչև օգոստոսի 1-ը երկրից երկար ժամանակով չբացակայել, արձակուրդի ծրագրեր չկազմել: Արտահերթ նիստերի ավարտից հետո նոր պատգամավորները կարող են հանգստի մասին մտածել: Ընդ որում՝ ՔՊ-ականներին ասվել է, որ ամռանը ևս քաղաքական դաշտն ակտիվ պետք է պահել, նոր նախագծեր հեղինակել, տարբեր թեմաներով քննարկումներ կազմակերպել:
Թե որն է սրա նպատակը, ՔՊ-ականների համար ևս անհասկանալի է, բայց «հրահանգ է» եկել, պետք է կատարեն: Գուցե պատճառը Երևանի ավագանու ընտրություններն են»։

«Жоховурд»:В парламенте ожидается жаркое лето
Газета «Жоховурд» пишет, что в парламенте Армении ожидается жаркое лето. На следующей неделе стартуют очередные заседания НС, а летом будут созываться также внеочередные заседания, поскольку есть много проектов, которые должны быть обсуждены.
«Как передают наши источники в «Гражданском договоре», депутатам дано указание не отсутствовать из страны в течение длительного времени до официальных каникул НС, то есть до15 июля, возможно, до 1 августа, не планировать отпуск. Только после завершения внеочередных заседаний они могут подумать об отпуске. Причем депутатам «Гражданского договора» сказано, что политическое поле должно быть активным также летом, нужно инициировать новые проекты, проводить разные обсуждения.
Какую цель это преследует, непонятно также депутатам «Гражданского договора», но спущено указание и нужно его выполнить. Возможно, причина в предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана», - пишет газета.