Խաչանով. Գիտակցում եմ, որ լավ եմ ելույթ ունեցել, բայց, ինչպես միշտ, կատարելագործվելու տեղ կա
Թենիսի Ֆրանսիայի բաց առաջնության քառորդ եզրափակիչում հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը պարտվել է սերբ Նովակ Ջոկովիչին։ Խաչանովն առաջին սեթում հաղթել է 6։4 հաշվով, սակայն մյուս սեթերում պարտվեց 6։7, 2։6, 4։6 հաշիվներով։ Մրցախաղը տևեց 3 ժամ 43 րոպե։
Աշխարհի 11-րդ ռակետ Կարեն Խաչանովը մեկնաբանել է «Ռոլան Գարոսի» քառորդ եզրափակչում կրած պարտությունը. «Այժմ զգացողությունը սովորականի պես է, հավանաբար գլխումս խառն է. ամեն դեպքում ես հասկանում եմ, որ արել եմ առավելագույնը, բայց ինչպես ցանկացած պարտությունից հետո միշտ մտածում ես, որ կարող էիր ավելի լավ բան անել: Ես գիտակցում եմ, լավ եմ հանդես եկել, բայց, ինչպես միշտ, կատարելագործվելու տեղ կա։
Ես 100 տոկոսով վայելեցի այսօրվա խաղը: Մեկ անգամ չէ, որ ասել եմ, որ մենք խաղում ենք հանուն նման հանդիպումների. կենտրոնական կորտում, աշխարհի լավագույն թենիսիստներից մեկի դեմ, այստեղ նրան հաղթելու հնարավորություն և մոտիվացիա կա։ Սրանք այն հանդիպումներն են, որոնց համար պետք է ոչ միայն լարվել, այլև պարզապես նաև հաճույք ստանալ։
Ալկարազը պատմել է, որ հանդիպումներին անընդհատ ժպտում է և վայելում է կորտը։ Սա մասամբ ճիշտ է. կան պահեր, երբ ամեն ինչ չէ, որ ստացվում է, և դու սկսում ես զայրանալ, բայց կան նաև դրական պահեր, և դրանք նույնպես պետք է ինչ-որ կերպ ընդգծվեն», - sport.ru-ին ասել է Խաչանովը  Больше!" յութուբյան ալիքին։

Теннисист Карен Хачанов: Еду домой с высоко поднятой головой
Российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов прокомментировал свое выступление на Открытом чемпионате Франции («Ролан Гаррос»). В матче четвертьфинала российский спортсмен уступил бывшей первой ракетке мира, сербу Новаку Джоковичу, пишет «Газета.Ru».
«Из этого турнира можно вынести много хорошего. Никаких сожалений, еще одно хорошее выступление на турнире Большого шлема. Я несколько лет говорил, что моя цель — вернуться в топ-10. Не главная цель, но все равно здорово, что я ее достиг. Еду домой с высоко поднятой головой», — сказал Хачанов на пресс-конференции.
Поединок четвертьфинала длился 3 часа 39 минут и завершился в четырех сетах в пользу Джоковича. Хачанов выиграл первую партию со счетом 6:4, во второй довел дело до тай-брейка, на котором уступил со счетом 0:7, и проиграл еще две партии. Итоговый счет матча — 4:6, 7:6 (7:0), 6:2, 6:4 в пользу Джоковича.
Сербский теннисист в полуфинале Открытого чемпионата Франции сыграет с испанцем Карлосом Алькарасом.