Այստեղ հանցագործության դեպք չկա. Սերժ Սարգսյանի պաշտպան
«Մենք ոչ թե մեղադրանքը համարում ենք շինծու, այլ այստեղ ընդհանրապես չկա հանցագործության դեպք»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը՝ պատասխանելով դիզվառելիքի գործին վերաբերող հարցերին։
Նա նշեց, երբ որ հանցագործության դեպք չի լինում, ընդհանրապես տեղին չէ  խոսել մնացած քրեադատավարական կառուցակարգերի մասին։
«Ես առաջին օրն էլ եմ ասել, հիմա էլ վերահաստատում եմ՝ այստեղ հանցագործության դեպք չկա», - ասաց պաշտպանը։
Ամրամ Մակինյանը չցանկացավ այս պահին անդրադառնալ իրավական հարցերին՝ նշելով, որ այսօր շատ լուրջ մարտահրավերներ ունենք ծառացած մեր երկրի առաջ և չի ուզում լրատվությունը  լցնել իրավական հարցերի մեկնաբանություններով։
«Պետք է հանրությանը ցույց տրվի, որ իրականում ունենք լուրջ անվտանգային խնդիրներ, պետությունը չի կատարում իր վրա դրված պարտականությունները, եթե  շարունակվի այս ամեն ինչը, դա կարղ է հանգեցնել այնպիսի հետևանքների, որոնք կարող են անդառնալի լինել»,- ասաց նա։

Адвокат Сержа Саргсяна: В данном деле отсутствует событие преступления
«Мы не считаем обвинение сфабрикованным, здесь полностью отсутствует событие преступления», – заявил в беседе с журналистами у здания суда общей юрисдикции города Ереван адвокат третьего президента РА Сержа Саргсяна Амрам Макинян, отвечая на вопросы, касающиеся дела о дизтопливе.
Он отметил, когда нет события преступления, не к месту говорить об остальных уголовно-процессуальных процедурах.
«Я и в первый день заявлял, сейчас подтверждаю – здесь нет события преступления», – подчеркнул адвокат.
Амрам Макинян отказался комментировать юридические вопросы, отметив, что сегодня перед страной стоят серьезные вызовы, и он не хочет заполнять новостную ленту комментариями по юридическим вопросам.
«Следует показать общественности, что на самом деле перед нами стоят серьезные вопросы безопасности, государство не выполняет взятые на себя обязательства, если всё это продолжится, это может привести к необратимым последствиям», – пояснил он.