Հայկական սահմանապահ զորքերի ներկայացուցիչները՝ Բաքվում
Հունիսի 8-ին Բաքվում ընթանում է Անկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ) սահմանապահ զորքերի հրամանատարների խորհրդի 86-րդ նիստը։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը մասնակցում են Ադրբեջանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի և Հայաստանի սահմանապահ զորքերի ներկայացուցիչներ։
Նիստում Խորհրդի անդամները քննարկում են Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ երկրների արտաքին սահմաններում տիրող իրավիճակին, համատեղ հատուկ սահմանային գործողությունների նախապատրաստմանը և անցկացմանը վերաբերող հարցեր։

8 июня в Баку проходит 86-е заседание Совета командующих Пограничными войсками Содружества Независимых Государств (СНГ).
По сообщению азербайджанских СМИ, в заседании участвуют представители пограничных войск Азербайджана, России, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, Узбекистана, Таджикистана, Туркменистана и Армении.
На заседании члены Совета рассматривают вопросы, касающиеся обстановки на внешних границах государств – участников Содружества Независимых Государств, подготовки и проведения совместных специальных пограничных операций.