Հայկական սահմանապահ զորքերի ներկայացուցիչները՝ Բաքվում
Հունիսի 8-ին Բաքվում ընթանում է Անկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ) սահմանապահ զորքերի հրամանատարների խորհրդի 86-րդ նիստը։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը մասնակցում են Ադրբեջանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի և Հայաստանի սահմանապահ զորքերի ներկայացուցիչներ։
Նիստում Խորհրդի անդամները քննարկում են Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ երկրների արտաքին սահմաններում տիրող իրավիճակին, համատեղ հատուկ սահմանային գործողությունների նախապատրաստմանը և անցկացմանը վերաբերող հարցեր։

Baku is today hosting the 86th meeting of the Council of Commanders of Border Troops of the Commonwealth of Independent States (CIS).
According to Azerbaijani media reports, the meeting is attended by representatives of the border troops from Azerbaijan, Russia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Uzbekistan, Tajikistan, Turkmenistan and Armenia.
The meeting addresses issues related to the situation on the external borders of the CIS member states, as well as preparation and conduct of joint special border operations.