Համաշխարհային բանկը կշարունակի աջակցել Հայաստանին․Սեբաստիան Մոլինեուս
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր հյուրընկալել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսին՝ պաշտոնավարման ժամկետի ավարտի կապակցությամբ եւ այդ պաշտոնում նրան փոխարինող Ռոլանդ Փրայսին: Այս մասին տեղեկացնում են Կառավարությունից։
«Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Գեգինատը։
Շնորհակալություն հայտնելով պարոն Մոլինեուսին Հայաստանում ծավալած ակտիվ եւ արդյունավետ գործունեության համար՝ Տիգրան Խաչատրյանն անդրադարձել է վերջին տարիներին Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցության շրջանակներում գրանցած կարեւոր արդյունքներին։
Շնորհավորելով Ռոլանդ Փրայսին նշանակման առթիվ՝ փոխվարչապետը վստահություն է հայտնել, որ առկա են անհրաժեշտ բոլոր նախադրյալները՝ ընթացիկ ծրագրերն արդյունավետ իրականացնելու եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող նոր նախաձեռնություններն առաջ մղելու համար։
Սեբաստիան Մոլինեուսը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության հետ ունեցած արդյունավետ համագործակցությունն էներգետիկայի, կրթության, սոցիալական պաշտպանության, առողջապահության և մի շարք այլ ուղղություններով։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ ՀԲ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային նորանշանակ տնօրենը վստահեցրել է, որ Համաշխարհային բանկը կշարունակի աջակցել Հայաստանին՝ առաջիկա տարիներին իր բարեփոխումների օրակարգն իրականացնելու գործում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև ՀՀ կառավարություն-Համաշխարհային բանկ համագործակցության ընթացիկ և հեռանկարային ծրագրերին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Себастьян Молинеус: Всемирный банк в ближайшие годы продолжит поддерживать Армению в реализации повестки реформ
Вице-премьер Республики Армения Тигран Хачатрян принял сегодня в связи с окончанием срока полномочий регионального директора Всемирного банка по Южному Кавказу Себастьяна Молинеуса и сменяющего его на этом посту Роланда Прайса. Во встрече также приняла участие руководитель армянского офиса Всемирного банка Каролин Гегинат.
Поблагодарив г-на Молинеуса за его активную и эффективную деятельность в Армении, Тигран Хачатрян коснулся важных результатов, достигнутых в рамках сотрудничества со Всемирным банком в последние годы.
Поздравив Роланда Прайса с назначением, вице-премьер выразил уверенность, что созданы все необходимые предпосылки для эффективной реализации текущих программ и продвижения представляющих двусторонний интерес новых инициатив.
Себастьян Молинеус высоко оценил эффективное сотрудничество с правительством Армении в сферах энергетики, образования, социальной защиты, здравоохранения и по ряду других направлений.
Выразив признательность за теплый прием, новоназначенный региональный директор ВБ по Южному Кавказу заверил, что Всемирный банк в ближайшие годы продолжит поддерживать Армению в реализации повестки реформ.
В ходе встречи собеседники также обсудили широкий круг вопросов, связанных с текущими и перспективными программами сотрудничества между правительством Республики Армения и Всемирным банком.