Աշոտյան. Անգամ սարսափ երազում չէինք կարող պատկերացնել, որ ադրբեջանական քարոզչական բացիլներով կվարակվի  Հայաստանի որևէ ղեկավար
15:37 10/06/2023
Աշոտյան. Անգամ սարսափ երազում չէինք կարող պատկերացնել, որ ադրբեջանական քարոզչական բացիլներով կվարակվի Հայաստանի որևէ ղեկավար
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը ՄԱԿ-ում ու գրել.
«Այս տեսանյութը հա ուզում էի հրապարակել, Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ադրբեջանական քարոզչությանն ի պատասխանա։
2014 թվականին ՄԱԿ-ի ամբիոնից Սերժ Սարգսյանի կողմից է հնչել ալիևյան կեղծիքների բացահայտմանն ուղղված այս պորտատեղադրումը՝ կապված 1993 թվականների ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի բանաձևերի հետ։
Անգամ սարսափ երազում չէինք կարող պատկերացնել, որ ադրբեջանական քարոզչական բացիլներով կվարակվի և կդառնա այդ զառազայի տարածող Հայաստանի որևէ ղեկավար։
Նիկոլ Փաշինյանը սահմանեց նաև այդ հակա-ռեկորդը»։

Opposition politician Armen Ashotyan, deputy head of the former ruling Republican Party of Armenia (RPA), has accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan of spreading pro-Azerbaijani propaganda.
Ashotyan posted a video of third Armenian President Serzh Sargsyan addressing the UN in 2014 in which he debunked Azerbaijani President Ilham Aliyev’s lies over the 1993 UN Security Council resolutions.
“Even in our wildest dreams, we could not imagine that any Armenian leader would be infected with the Azeri propaganda bacillus and spread it. Nikol Pashinyan set another anti-record,” the politician wrote on Facebook on Saturday.