«Հրապարակ». Երևան քաղաքում ՔՊ-ն արդեն իսկ 60 ընտրական շտաբի տարածք է վերցրել կամ նախատեսել
«Երևանի քաղաքապետի գրեթե բոլոր թեկնածուները վաղաժամ քարոզարշավ են սկսել՝ ակցիաներ, ասուլիսներ, միջոցառումներ են կազմակերպում, հարցազրույցներ տալիս։ Եվ չնայած ընտրություններին դեռ երեք ամսից ավելի ժամանակ կա, սակայն թեկնածու ուժերն արդեն նաև շտաբներ են բացում` Երևանով մեկ։ Ամենից ակտիվը կարծես «Ապրելու երկիր» կուսակցությունն է, բայց իշխող ՔՊ-ն էլ հետ չի մնում` սկսել է ընտրական շտաբներ վարձակալել:
Մեր տեղեկություններով` Երևան քաղաքում արդեն իսկ 60 ընտրական շտաբի տարածք է վերցվել կամ նախատեսվել: Նկատենք, որ 60 ընտրական շտաբը քաղաքապետի ընտրության պատմության մեջ բացառիկ է, քանի որ մեկ կուսակցության կտրվածքով երբեք շտաբների թիվը չի գերազանցել 30-ը: Ուղղակի մասնակիցների ուղեղում մեխված է, որ ինչքան շատ շտաբ՝ այնքան մեծ վստահություն, և շտաբների քանակը հզորության, ազդեցիկության ու ապագա հաղթանակի խորհրդանիշ է։
Կենտրոնի թաղապետ Սամվել Ղուկասյանից հետաքրքրվեցինք` քանի՞ շտաբ է ՔՊ-ն վարձակալել կենտրոնում, Ղուկասյանն ասաց. «Դեռևս մենք ոչ մի բան չենք արել, եթե անելու լինենք, պարոն Ավինյանը կհայտարարի, դեռևս ժամանակը չէ, երբ հրահանգ ստանանք, այդ ժամանակ էլ կանենք»»։

«Грапарак»: «Гражданский договор» уже предусмотрел 60 помещений для предвыборных штабов
Газета «Грапарак» пишет, что все кандидаты в мэры Еревана начали предвыборную кампанию раньше времени – организуют акции, пресс-конференции, мероприятия, дают интервью. И хотя до выборов еще есть три месяца, однако политические силы уже открывают избирательные штабы по всему Еревану. Активнее всех партия «Страна для жизни», но правящая партия «Гражданский договор» тоже не отстает, начала арендовать офисы для предвыборных штабов.
«По нашим сведениям, в городе Ереване уже предусмотрено или арендовано 60 помещений для избирательных штабов. Отметим, что эта цифра в истории выборов мэра столицы беспрецедентна, поскольку, как правило, число штабов одной партии никогда не превышало 30. Просто у участников сложилось мнение, что чем больше штабов, тем больше доверия и количество штабов символизирует силу, влияние и будущую победу.
Мы поинтересовались у руководителя административного района Кентрон Самвела Гукасяна, сколько штабов арендовал в центре «Гражданский договор», на что Гукасян ответил: ″Мы пока ничего не делаем, когда начнем делать, господин Авинян объяви, еще не время, когда получим указание, тогда и начнем делать″»,- пишет газета.