Ռոնալդուն 5 միլիոնով էժանացել է
Կրիշտիանու Ռոնալդուն այլևս Սաուդյան Արաբիայի առաջնության ամենաթանկ խաղացողը չէ։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ պորտուգալացի հարձակվողն այժմ առաջին տեղը կիսում է «Ալ-Նասրի» թիմակից բրազիլացի կիսապաշտպան Տալիսկայի հետ:
Ռոնալդուի արժեքը նվազել է մինչև 15 միլիոն եվրո։ Նախկինում 38-ամյա պորտուգալացին գնահատվում էր 20 միլիոն։
Ըստ Transfermarkt-ի, Ռոնալդուն այժմ արժե 15 միլիոն եվրո։ Նույնքան  գնահատվում է «Ալ-Նասրի» մեկ այլ ֆուտբոլիստ Տալիսկան։ Հունվարի համեմատ պորտուգալացի խաղացողն էժանացել է 5 միլիոնով, իսկ բրազիլացին թանկացել է 1 միլիոնով։
2014 թվականի հոկտեմբերին Transfermarkt-ը Ռոնալդուին գնահատել է 120 միլիոն եվրո։ 2018 թվականին Մադրիդի «Ռեալը» պորտուգալացուն վաճառել էր  «Յուվենտուսին» 118 միլիոնով։ Ալ-Նասրն անվճար է ձեռք բերեկ համաշխարհային ֆուտբոլի աստղին այն բանից հետո, երբ ժ Ռոնալդուն խզել է պայմանագիրը «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հետ։

Криштиану Роналду больше не самый дорогой футболист чемпионата Саудовской Аравии
Криштиану Роналду больше не самый дорогой футболист чемпионата Саудовской Аравии. Португальский нападающий теперь делит первое место с товарищем по клубу "Аль-Наср" Талиской.
Как передает Вести.Ру, стоимость Криштиану Роналду снизилась до 15 миллионов евро. Ранее 38-летний португалец оценивался в 20 миллионов.
Как сообщает Чемпионат.com со ссылкой на Transfermarkt, Криштиану Роналду теперь стоит 15 миллионов евро. В такую же сумму оценивается другой футболист "Аль-Насра" Талиска. Но по сравнению с январем португалец подешевел на 5 миллионов, а бразилец вырос в цене на 1 миллион.
В октябре 2014 Transfermarkt оценивал Криштиану Роналду в 120 миллионов евро. В 2018 "Реал" продал португальца в "Ювентус" за 118 миллионов. "Аль-Наср" получил звезду мирового футбола бесплатно, после того как Криштиану Роналду расторг контракт с "Манчестер Юнайтед".