Ադրբեջանը հայտնում է մեկ վիրավորի մասին
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հայտնում են մեկ վիրավորի մասին՝ վկայակոչելով պետական սահմանապահ ծառայության հաղորդագրությունը։
Ըստ աղբյուրի, դեպքը տեղի է ունեցել այսօր ժամը 08։45-ի սահմաններում։ Վիրավորին ցուցաբերվել է օգնություն, կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Նշենք, որ ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ ծառայության փոխանցմամբ, հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով:
Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման և ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը  կանխվել է: Ժամը 10:00-ի դրությամբ  իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է:

В Азербайджане сообщили о ранении пограничника
Азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу Госпогранслужбы (ГПС) этой страны сообщают о ранении военнослужащего ГПС.
Согласно информации, инцидент произошел 15 июня в 08:45, раненому военнослужащему оказана первая помощь.
Из Пограничной службы СНБ Армении сегодня ранее сообщили: «15 июня около 08:40 группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвижения в направлении моста Хакари – с целью установки флага на территории Республики Армения.
В результате принятых армянской стороной мер попытка продвижения азербайджанских военнослужащих и водружения флага на территории Республики Армения была пресечена.